Teknoloji Haberleri

Çocuklar teknoloji ile inançta

Teknolojinin hayatımıza girmesi çocuklarımızı ters tesirliyor gibi gözükse de, avantajları da farklı alanlarda karşımıza çıkıyor. İnsanlara karşı …

Çocuklar teknoloji ile inançta

Teknolojinin hayatımıza girmesi çocuklarımızı ters tesirliyor gibi gözükse de, avantajları da farklı alanlarda karşımıza çıkıyor. İnsanlara karşı güvenin azaldığı şu günlerde, teknoloji çocuklarımızı da korumanın en mühim yolları metodlarıni bizlere sunuyor. Çocuklar geliştirilen yeni akıllı saatler ile daha güvende kalırken, ebeveynlerin de içleri rahat oluyor. Alcatel, Wiky gibi markalar sundukları akıllı saat modelleri ile de çocuklarımızın güvenliği için değişik teknolojilerini sunmaya devam etmekte. Peki bu akıllı saatler bizlere nasıl özellikler sunuyor ve hangi modeller piyasada mühim bir yer edinmiş?

Alcatel TCL MT40X Movetime akıllı saat

Alcatel TCL MT40X Movetime akıllı saat, çocuklar için özel olarak üretilmiş bir akıllı saat olarak karşılaşmıştık. Dahili kamera ve 4.5G bağlantısıyla kesintisiz çift yönlü görüşme olanağı sunan saat ile çocuğunuzun nerede olduğunu kolaylıkla görebilir, çocuğunuzun saat üstünden gönderdiği emojilerle gününün nasıl geçtiğini öğrenebilirsiniz. Çocuklarınızın daha sıhhatli bir hayat kurması için değişik özellikler sunan akıllı saat, adım sayar ve kalori hesaplama gibi ekstra özelliklerle de karşımıza çıkıyor. 240×240 piksel çözünürlüklü 1.3 inç ekran, 2D ekran camı ile karşımıza çıkıyor.

Ekranın üstünde 0.3 Megapiksel bir kamera karşımıza çıkarken, bu kamera ve 4.5G bağlantı desteği aracılığıyla de çocuğunuzla iletişimde kalabilirsiniz.  Akıllı saat üstünde yer alan hoparlör ve mikrofon ile de saat üstünden konuşmanızı kolaylıkla geçirebiliyorsunuz.  Mavi ve Pembe renkleri ile karşımıza çıkan akıllı saat Proprietary OS, SC9820E işlemci ile karşımıza çıkıyor. 600 mAh pil kapasitesi barındıran akıllı saat 5 saate kadar konuşma, 2 güne kadar çalışma zamanı ve ek olarak da 5 güne kadar bekleme zamanı sunuyor. Saat içerisinde yer alan SOS butonu ile de, çocuklar saatleri üstünden süratli bir biçimde ebeveynlerine güvende olmadıklarını bildirebilir ve ebeveynleri de saatin mobil uygulaması aracılığıyla çocuklarının konumlarını anlık görüntüleyebiliyor.

Wiky 3 Plus akıllı saat 

Çocuklarınızın güvenliği hakkında kaygı etmeyeceğiniz diğer bir saat de Wiky 3 Plus. Bu akıllı saat de GPS donanımlarıyla ön plana çıkıyor. Akıllı saat üstünden çocuğunuzun yer aldığı konumu anlık olarak takip edebilir, SOS butonuyla sizlere acil çağrıda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Cihaz üstünde yer alan SOS butonuna 6 saniye basılı tutulduğunda 3 kişilik SOS listesi otomatik olarak aranıyor.

Bu özellik de sizlerin acil durumlarda doğrudan çocuklarınızdan haberdar olmanızı sağlıyor. bunun yanısıra belirlediğiniz 15 kişiyi Wiky Rehber’e kaydederek çocuklarınızın kimlerle iletişime geçebileceğini tespit edebiliyorsunuz. bunun yanısıra cihaz 1.3 inç ekran ve 240×240 piksel ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkıyor. IP67 sertifikası aracılığıyla de suya ve toza dayanıklı cihaz 48 saate kadar kullanım zamanı ile gözleri üstüne topluyor. 420 mAh batarya ile karşımıza çıkan Wiky 3 Plus, 2 saat içerisinde de tamamen şarj olabiliyor.

Teknoloji ebeveynlerin de için rahatlatıyor

Her ne kadar birçok ebeveyn teknoloji hakkında çocuklarını sınırlayamamaktan şikayetçi olsa da, günümüzün güvenilmez yaşam şartlarında çocuklarımız teknoloji aracılığıyla daha güvende. Bu tarz teknolojik cihazlarla çocuklarınızı yakın zamandan takip edebilirken, bir yandan da onlarla iletişiminizi artırabilirsiniz. Ebeveynler için geliştirilen teknolojiler de gün geçtikçe artıyor. Önümüzdeki yıllarda daha fazla bu tarz ürünlerle karşılaşacağız gibi duruyor. Bu teknolojiler de güvenlik hakkında gerçekten bizi rahatlatacak gibi duruyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ