Teknoloji Haberleri

Corsair yeni 4000 serisi bilgisayar kasalarını tanıttı!

Son yıllarda masaüstü bilgisayar satın almaya karar veren birçok insan, hazır sistemler yerine toplama sistemlere meyillenmeye başladı. Her …

Corsair yeni 4000 serisi bilgisayar kasalarını tanıttı!

Son yıllarda masaüstü bilgisayar satın almaya karar veren birçok insan, hazır sistemler yerine toplama sistemlere meyillenmeye başladı. Her parçanın ayrı ayrı kullanıcı zevkine göre seçilebilmesi ve toplama sistemlerin hazır sistemlere göre daha ucuz olması sebebiyle bu alandaki ürünlerin iddiaları da artmış durumda. Resmi Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından atılan bir gönderi ile beraber Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları yaşandı.

Daha çok üst seviyeye hitap eden bu seri için hala fiyat ve tarih bilgileri verilmedi.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları tanıtıldı

Sistem toplamaya karar veren birçok insan için bilgisayar kasaları evvellik taşıyan parçalardan birisidir. Özellikle belirli bir renk üstünde konsept oluşturmak isteyen bireyler, RGB ışıklandırmalara ve kasa rengine oldukça önem veriyor. Bunlara ek olarak kasalar, kablolama ve soğutma performansına da doğrudan etki ediyor. Corsair’in yeni 4000 serisi kasaları da kablolama ve soğutma hakkında oldukça iddialı.

Corsair 4000D modeli.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları üç modele ayrılıyor. Bunlar sırasıyla 4000D, 4000D Airflow ve 4000X modelleri olarak adlandırılmış. 4000D modelleri iki adet 120 mm Corsair AirGuide fan ile beraber gelirken, 4000X modeli ise 3 adet fanla beraber geliyor. Her üç modelin de siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

Özellikle soğutma ve kablolama hakkında iddialı olan Corsair, toplamda 6 adet 120 mm fan desteği sunabiliyor. Ön tarafta 360 mm’ye kadar radyatör desteği bulunduran kasalar, üst kısımda ise 280 mm ve 240 mm destek sunabiliyor. Kasanın arka panelinde ise 2 adet 3.5 inç HDD ve 2 adet 2.5 inç SSD disk yuvalarına yer verilmiş.

Corsair 4000D Airflow modeli.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları, arka tarafta kablolamayı rahatça yapabilmek için 25 mm genişliğe yer verirken, kablolar için de 3 adet tutucu desteği sunulmuş. 4000D modelinden farklı olarak Airflow modeli, hava akışını artırabilmek için ön tarafta mesh bir panele yer vermiş. 4000X modeli ise ön tarafta tamperli cam ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bunlara ek olarak tüm modeller, yan tarafta tamperli cam ile beraber geliyor.

Corsair 4000X modeli.

Kasanın ön tarafında yer alan giriş ve çıkış bağlantılarına gelecek olursak, 3 seride de aynı tasarım kullanılmış. Ön tarafta sırasıyla güç butonu, bir adet USB 3.0 Type-A, bir adet USB 3.1 Type-C, kombo mikrofon / kulaklık girişi ve yeniden başlatma butonu sunulmuş.

Ek olarak 4000X modeli, iCUE Lighting Node Core kontrolcüsü aracılığıyla fanların Corsair iCUE yazılımı ile kontrol edilebilmesini imkan veriyor.

Kasaların geniş bir şekilde sahip olduğu özelliklerine buradan varabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ