Teknoloji Haberleri

Dirt 5 tekrar ertelendi! İşte yeni tarih

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Dirt 5 bir kez daha ertelendi. Oyunun ilk ertelenişi bu değil, daha evvel de ertelendiği …

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Dirt 5 bir kez daha ertelendi. Oyunun ilk ertelenişi bu değil, daha evvel de ertelendiği haberini almıştık. Çıkış yapmadığı halde Gamescom’dan ödül alan oyunun her erteleme haberi oyuncuların heyecanını daha da artırıyor. Dirt 5 yeni çıkış tarihi ile yeni bir bekleyişi başlatıyor.

Oyunun yeniden ertelenmesinin ardındaki sebep ise sizleri biraz kızdırabilir.

Dirt 5 çıkış tarihi yeniden ertelendi: yeni tarih

Codemasters’ın yarış oyunları serisi Dirt, beşinci oyunu ile sahalara geri dönüyor. Oyunun çıkışının yeni nesil oyun konsollarının çıkışına denk geliyor olması biraz rastlantı eseri olmuştu. Lakin şöyle bir sorun vardı: oyunun çıkış tarihi PlayStation 5 ve Xbox Series X’e yetişebilmek için biraz erkendi.

Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı olan Codemasters bu problemin önüne oyunu bir hafta erteleyerek geçti. Daha evvel oyunun 9 Ekim’den 16 Ekim’e ertelenmesi biraz tepki toplamıştı. Şimdi ise Dirt 5 çıkış tarihi 6 Kasım olarak belirlendi.

Aslını söylemek gerekirse bu ertelenme haberi biz yeni nesil konsolları bekleyen oyuncular için krizi fırsata çevirmek olabilir. PS5 ve Xbox Series X’in çıkış tarihlerinin bu yılın son çeyreği içerisinde olacağı biliniyordu Lakin net bir tarih elde değildi.

Codemasters’ın yeni nesil oyun konsollarının çıkışını yakalayabilmek için aldığı erteleme kararı yeni nesil konsolların çıkış tarihini bizlere veriyor olabilir. Eğer olaylar tahmin ettiğimiz biçimde gelişirse Kasım ayının ilk haftası bizler için heyecanlı geçecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ