Teknoloji Haberleri

Dünyanın en yüksek kapasiteli SSD’si tanıtıldı!

Son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan SSD’ler gelişmeye devam etmekte. SSD üreticilerinden Nimbus, dünyanın en yüksek kapasiteye …


Son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan SSD’ler gelişmeye devam etmekte. SSD üreticilerinden Nimbus, dünyanın en yüksek kapasiteye sahip SSD’sini tanıttı. 3 farklı depolama seçeneği ile karşımıza çıkan bu Nimbus SSD’lere ilişkin detaylar haberimizde…

En yüksek kapasiteye sahip SSD: Nimbus

Nimbus Data, şu anda dünyanın en yüksek kapasitesine sahip QLC flash SSD’sini tanıttı.  ExaDrive NL, tam tamına bir SSD içerisinde 64 TB depolama alanını kullanıcıya sunuyor. Yüksek kapasitesi ile dikkat çeken bu SSD’nin boyutu da dikkatlerden kaçmıyor.

Kullanıcı özelinde en mühim noktalardan biri de SSD’lerin içerisinde herhangi bir mekanik parçanın bulunmamasından geçiyor. bununla beraber mekanik arızaların önüne kolayca geçilebiliyor ve uzun süreli kullanmayı tercih edenlerde kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Bilindiği üzere artık bilgisayar kullanıcıları HDD yerine hızlarıyla dikkat çeken SSD’leri tercih ediyor. Bundan dolayı da bellek üreticileri kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda üretim ve geliştirme yapıyor. Nimbus tarafından geliştirilen bu SSD serisi, karşımıza 3 farklı depolama seçeneği ile çıkıyor.

Bunlara sırayla bakacak olursak; 16 TB, 32 TB ve 64 TB ile karşılaşıyoruz. Yüksek depolama alternatiflerini kullanıcılarla buluşturan Nimbus SSD’lerin fiyat aralıkları ise cepleri yakabilir. Nimbus SSD’lerin bu yeni ailesinde 16 TB’lık model için 2.900$, 32 TB’lık model için 5.600$, 64 TB’lık 10.900$ olarak karşımıza çıkıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ