Teknoloji Haberleri

EA Origin’in yerini alacak olan uygulama duyuruldu

Electronic Arts (EA)’ın kendi yapımlarını sunduğu oyun platformu Origin için artık yolun sonu geldi diyebiliriz. GamesBeat’in verdiği habere göre …

EA Origin’in yerini alacak olan uygulama duyuruldu

Electronic Arts (EA)’ın kendi yapımlarını sunduğu oyun platformu Origin için artık yolun sonu geldi diyebiliriz. GamesBeat’in verdiği habere göre EA Desktop adını alacak olan yeni masaüstü uygulaması aracılığıyla firma kendi markalarından olan EA Play’in de gelirlerini 2 katına çıkartmayı planlıyor.

EA Desktop Origin’in yerini alıyor

Uygulamasını yeni nesil PC oyun platformu olarak tanımlayan firma, oyuncuların EA Desktop’u kullanarak sisteme müdahil olan EA Play, EA Access ve EA Pro’ya üye olmalarının da olanağını sağlayacak. aynı Origin’de olduğu gibi oyuncular satın aldıkları yapımları bilgisayarlarına indirip abonelikleri devam ettiği sürece oynayabilecek.

Bu yeniden markalama stratejisi aracılığıyla EA, Origin ismini tamamen tarihin tozlu raflarına gönderecek. GamesBeat’e açıklamalarda yer alan EA Başkan Yardımcısı Michael Blank, yeni uygulamanın Origin’e kıyasla daha süratli olacağını ve kullanıcılara rahat bir imkan tanıyacağının altını çizdi. 2011 senesinde piyasaya çıkan Origin, yıllardır çok yavaş bir platform olmasıyla tepki çekiyordu.

EA Origin için yolun sonunun resmi olarak ne zaman geleceği belli değil. Lakin aktarım yaşandığinda oyuncular hesaplarını EA Desktop’a aktarabilecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ