Teknoloji Haberleri

Efsane Oyun Doom’u, Hamilelik Testinin Minik Ekranında Çalıştırdılar

1993’ün birinci kişi nişancı (FPS) oyunu Doom’un farklı elektronik cihazlarda çalıştırılması yeni bir şey değil. Oyunu çalışmadığı cihazların …

Efsane Oyun Doom’u, Hamilelik Testinin Minik Ekranında Çalıştırdılar

1993’ün birinci kişi nişancı (FPS) oyunu Doom’un farklı elektronik cihazlarda çalıştırılması yeni bir şey değil. Oyunu çalışmadığı cihazların sayısının azaldığının bir işareti mi bilmiyoruz, Lakin Kaliforniyalı programcı Foone Turing, Doom’u bir hamilelik testinde çalıştırmayı başardı.

Turing, bunun için cihazın işlemcisini ve ekranını değiştirdi, bu sebeple cihazın yalnızca gövdesi kaldı. Yine de oyunun 128×32 piksellik bir ekranda çalıştırılması etkileyici. büyük bir olasılıkla daha etkileyici olan ise oyunda ilerleyip düşmanları öldürmenin hala ilgi çekici olması.

Yesterday I had a lot of retweets and reddit posts and such for playing Doom on a pregnancy test.
But as I explained then, it wasn’t really PLAYING on a pregnancy test, it was just a video being played back, not an interactive game.

Well, now it is. It’s Pregnancy Test Doom! pic.Sosyal paylaşım sitesi Twitter.com/Nrjyq07EVv

— foone (@Foone) September 7, 2020

Orijinal oyunun geliştiricilerinde biri olan John Romero’nun Turing’in ilk çalışmalarını Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da takdir etmesi ve “Kesinlikle inanılmaz!” demesi ise gözlerden kaçmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ