Teknoloji Haberleri

Efsane Oyun Yayıncısı Ninja, 1 Yıllık Ayrılıktan Sonra “Evine” Geri Döndü

Ünlü oyun yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins bir kez daha Twitch’e döndü. Yayıncı, ünlü olduğu platform ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı …

Efsane Oyun Yayıncısı Ninja, 1 Yıllık Ayrılıktan Sonra “Evine” Geri Döndü

Ünlü oyun yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins bir kez daha Twitch’e döndü. Yayıncı, ünlü olduğu platform ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı.

Yaptığı bir açıklama ile tekrar tam zamanlı olarak yayın yapmaya geri dönmek ve hayranlarıyla buluşmak için heyecanlı olduğu söyleyen Ninja, hangi platformun En kalitelisi olduğunu belirlemek için iyice düşündüğünü, Twitch’in de süreç süresince destekleyici olduğunu, genel kariyer hedeflerini daha iyi anladığını sözlerine ekledi 

Ninja, Twitch üstünde yayın yapmaya on yıl evvel başlamış ve devasa bir takipçi grubu oluşturmuştu. Lakin Ağustos 2019’da bu platformdan ayrılarak Mixer’a geçiş yapmıştı. Microsoft, Mixer’i büyütmek için Ninja ve diğer çok izlenen yayıncılar ile özel anlaşmalar yapmış ama Twitch, Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming ve YouTube Gaming ile rekabet edememişti. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise Mixer kapatıldı. Ninja, serbest kalmasının daha sonra bir sonraki hamlesini planlaması sırasında Twitch ve YouTube üstünde birkaç kez yayın yapmıştı.

Ninja’nın bir yıldız olarak gücü reddedilebilir değil. Twitch üstünde 15 milyon takipçi ve YouTube üstünde 24 milyon aboneye sahip durumda. bunun yanısıra Blevins, Fortnite içinde kendi görseline (skin) sahip olan ilik oyuncu olmuştu ve kısa bir zaman zarfında Fall Guys’ta yeni bir taneye sahip olacak. Twitch’e dönüşü oldukça büyük bir olay ve büyük bir olasılıkla akış hizmetinin rakiplerine karşısında güçlü kalmasına büyük yardımda bulunacaktır.

Ninja’nın geçtiğimiz yıl Mixer’e geçmesi, yayın hizmetleri içinde en çok izlenen yayıncılar için bir savaşın başlamasına sebep olmuştu ve bazı yayıncılar Twitch, Sosyal paylaşım sitesi Facebook Gaming, Mixer yahut YouTube Gaming üstünde kalmaya devam ederken diğerleri farklı platformlara geçiş yapmışlardı. Geçtiğimiz yıl Mixer’e geçmiş olan bir başka öne çıkan yayıncı Michael “Shroud” Grzesiek de geçtiğimiz ay kendi özel anlaşması ile Twitch’e döndü. Soleil “Faze Ewok” Wheeler için de aynı durum geçerli.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ