Teknoloji Haberleri

En çok indirilen Konsol oyunu ve PC oyunu

En çok indirilen Konsol oyunu ve PC oyunu

Google Playstore’da Mart, Nisan ve Mayıs aylarında satışlar yüzde 100’lük bir oranla yükseldi. Pandemi zaman diliminde oyunlara alakanın yükselmesiyle beraber, Playstore’de satış rekoru yaşandı.

İndirilen oyunlar içinde en çok futbol oyunları yer aldı. İndirilen oyun türleri sırasıyla spor, aksiyon ve dövüş oldu. Ailece oynanabilen çok oyunculu modu olan oyunlar da ilgi topladı.

Oyunlara ilgi gösteren kullanıcılar genellikle 13-35 yaş aralığındaydı. Oyunlar en çok saat 17.00 ile 23.00 aralığında satın alındı.

EN ÇOK İNDİRİLEN 5 PC OYUNU

İşte karantina döneminde en çok indirilen 5 bilgisayar oyunu:

1- Football Manager 2020

500 binden çok gerçek oyuncunun yer aldığı oyunda, onlarca ülkedeki, 2 bin 500 kulüpten biri seçilerek zirveye taşınıyor. Football Manager 2020’de altyapıdan oyuncu yetiştirme ve dünya çapında değişik turnuvalara katılarak menajerlik kimliği geliştirme fırsatı sunuluyor.

2- Mount & Blade II – Bannerlord

Türk oyun firması TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen oyunun tamamı Türkçe. Strateji temelli rol yapma oyununda kaleler kuşatılıyor, birlikler kontrol ediliyor ve at üstünde savaşılıyor.

3- Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından paylaşılan açık dünya temalı vahşi batı oyununda, rakip çetelere karşı mücadele ediliyor. Western atmosferinin gerçekçi bir biçimde yansıtılması oyuncuların en beğendiği unsurların başında geliyor.

4- Mortal Kombat 11

Etkileyici hikâye sunumu ve gerçekçi grafikleriyle dikkat çeken oyunda, kombo sistemi serinin evvelki yapımlarına göre daha gelişmiş. Bu da oyunun tercih sebeplerinin başında geliyor.

5- NBA 2K20

NBA yıldızlarını odağına alan, gerçekçiliği ve müzikleriyle oyuncuların büyük beğenisini kazanan yapım, NBA ruhunu başarılı bir biçimde aktarıyor. Çevrimiçi maçlar da heyecanı zirveye taşıyor.

EN ÇOK SATAN İLK 5 KONSOL OYUNU

1- eFootball PES 2020

2- Resident Evil 3

3- Death Stranding

4- Control

5- Call Of Duty Infinite Warfare Legacy Edition

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ