Teknoloji Haberleri

En ilginç teknolojik ürünler

En ilginç teknolojik ürünler

Teknoloji, yaşamımızı bir biçimde hep gelişmeye ve yaşamaya devam etmekte. Dikkatli bakıldığında hep yararlı ve kişiler için genel olarak iyi olan teknolojik ürünler hakkında söz ediyoruz. Peki ya bir faydası olmayan ya da gerçekten gereksiz olan teknolojiler varmıdır? İlginç ve kullanıldığı yıllarda kabul gören yahuthut kabul görmeyen farklı teknolojileri sizler için biraraya getirdik. İşte karşınızda “Bu neden yapılmış!” dedirten en enteresan teknolojik ürünler listesi…

En enteresan teknolojik ürünler listesi!

Hazırladığımız bu listede gerçek anlamda şaşkınlık yaratan teknolojiler, yararı olmayan teknolojiler ve yararlı ama yine de gerçekten enteresan olan teknolojiler bulunuyor. Bu sebeple hem eski olan teknolojileri hem de günümüze yakın olan teknolojileri bir araya getirdik ve bu yazıya ekledik.

En enteresan teknolojik ürünler içinde bazı dönemler popüler olan ürünler de bulunuyor. Bu tarz ürünleri bu listeye almadık Lakin kadınlar ve erkekler için özel olarak üretilen ama işlevsiz olduğu için yaygınlaşamadan piyasadan silinen birçok enteresan ürün de bulunuyor.

Bakıldığında Xiaomi en enteresan teknolojik ürünler tarafında daha çok yararlı içerikler ile karşımıza çıkıyor. Saç uzatma tarağı, akıllı cetvel, minik masa temizleme robotu ve akıllandırılabilen diğer ürünler ile karşımıza çıkan bu Çinli firmasın bazı ürünleri için zaten birçok içerik hazırladık. Söz konusu listeye buradan varabilirsiniz. Bundan ötürü bu listede Xiaomi ürünleri yer almıyor.

Philips SmartSleep

Philips daha çok akıllı aydınlatma çözümleri, kulaklıkları ve kişisel bakım ürünleriyle adından laf ettiriyor. Philips’in Tabiki başka birçok ürünü mevcut Lakin Philips SmartSleep gerçekten enteresan görünüyor. Kendisinin bir akıllı uyku bandı olduğunu altını çizelim.

Uykuya dalmakta zorluk çekenler için geliştirilen ve gerçek zamanlı uyku takibi de yapabilen bu akıllı ürün, dışarıdan bakıldığında sıradan bir uyku bandı gibi görünüyor.

“İyi uyku bağışıklığı güçlendirir!” mottosuyla yola çıkan Philips, SmartSleep adlı ürününü bu amaç doğrultusunda piyasaya sürdü. Wi-Fi ve Bluetooth üstünden SleepMapper adlı uygulamasına bağlanan ve USB üstünden şarj edilebilen bu akıllı göz bandı, düzenli kullanımda uyku kalitesini artırdığını ve kendisini kullanacak olan kişiyi gün içinde daha dinlenmiş hissettireceğini iddia ediyor. En azından firmasın belirttikleri Böylece.

İlgili makaleyi şuraya bırakıyoruz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ