Teknoloji Haberleri

En Kaliteli Sunucu Kiralama Tavsiyesi

En Kaliteli Sunucu Kiralama Tavsiyesi
Sunucu Kiralama Nedir? Sunucu Barındırma (Colocation) Nedir? Sizinde eğer sağlam bir sunucuya ihtiyacınız varsa sunucu kiralama tavsiye başlıklı yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.
En iyi hizmet veren sunucu kiralama tavsiyesi
Sunucu Kiralama veri merkezine ait bir sunucunun kullanım hakkının size geçmesidir. Sunucu satın almaya gerek duymayan yada yüksek sunucu satın alma ücretleri vermek istemeyen kullanıcılar tarafından kullanılan bir hizmettir sunucu kiralama hizmeti. Sunucu kiralama hizmeti ile ödeme periyodunuza göre sunucuya o kadar süre sahip olursunuz. Sunucunuz talebiniz olmadığı taktirde kimse tarafından müdehale edilmez ve bilgileri sizden başka kimsede olmaz.
Sunucu Kiralama İle Sunucu Barındırma Hizmetinin Farkı Nedir?
Sunucu kiralama yukarıda belirttiğimiz gibi veri merkezine ait bir sunucunun kullanım hakkını almaktır. Sunucu barındırma ise size ait olan bir sunucuyu veri merkezinde barındırmaktır. Sunucuların aktif olarak çalışabilmesi için lüzumlu şartların oluşması gerekmektedir. Günlerce yaşanacak elektrik kesintilerine karşı jeneratör sistemi, Sunucunun aylarca hiç kapanmadan çalışacağından ötürü sunucuyu belirli bir sıcaklıkta tutmak için lüzumlu iklimlendirme çalışması, Sabit bir ip adresi, yüksek süratli internet ve bunun gibi daha bir çok etken. Bu etkenleri evinizde yada ofisinizde sağlamaya çalışmanız çok masraflı olacaktır ve ufak bir saldırıda dahi sunucunuz çalışmaz olacaktır. bu gibi maliyetli ve sürekli ilgi isteyen durumlardan kurtulmak için Veri merkezlerinden barındırma hizmeti yada kabin hizmeti satın alabilirsiniz.
Sunucu barındırmanın ne olduğunu anlatırken altını çizdiğimiz durumlar Kiralık sunucularda´da geçerlidir tabi. Bu ortamın kiralık sunucular içinde kurulması ve düzenli kontrol edilmesi gerekmektedir. Sunucu barındırma işleminde donanım arızalarına da sizin müdahale etmeniz gerekirken kiralık sunucu hizmetinde yukarıda saydığımız hizmetlere ek olarak donanım değişim garantisi de bulunmaktadır.
Odeaweb hosting olarak sunucu kiralama firmasını tavsiye etmekteyiz. Böylece sunucunuz ile ilgili hiç bir problem yaşamayacak ve ortaya çıkacak problemlere de sizin yerinize veri merkezinin teknik destek ekibi müdahale edecektir.
Sunucu kiralama işleminde donanımlarınızın eksik kaldığı durumlarda süratli bir biçimde ekstra donanım eklemesi de ilave edilmektedir. Misal verilecek olursa; Ram yetersiz kaldığı durumlarda Odeaweb hostinge destek talebi açarak tarafınıza ekstra kaç GB ram istiyorsanız onun faturası oluşturulur ve ödeme sonrası sunucunuza istemiş olduğunuz ram monte edilir. Böylece süratli bir biçimde sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Evet Yazımızın başında dediğimiz gibi size de sağlam kaliteli bir sunucu tavsiyesi istiyorsanız ODEAWEB tercih edebilirsiniz..
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ