Teknoloji Haberleri

EVGA RTX 3090 FTW3 modeli yük sürat ile geliyor!

1 Eylül tarihi ile beraber NVIDIA‘nın RTX 3000 serisi ekran kartı modelleri tanıtıldı. Büyük performans iyileştirmeleri ile gelen yeni seri …

1 Eylül tarihi ile beraber NVIDIA‘nın RTX 3000 serisi ekran kartı modelleri tanıtıldı. Büyük performans iyileştirmeleri ile gelen yeni seri hakkında gün geçtikçe yeni bir haber ortaya çıkmakta. 3000‘lerin en güçlü modeli olan RTX 3090 için EVGA tarafından üç soğutmalı bir ekran kartı yaşandı! İşte EVGA RTX 3090 FTW3 sahip olduğu özellikleri!

EVGA RTX 3090 FTW3 geliyor!

EVGA’nın kendi YouTube kanalında yayınladığı videoda ortaya çıkanlara göre RTX 3090 FTW3 saat hızının 2105 MHz dolaylarında olduğu yaşandı. bunun yanısıra bu ekran kartında 3 adet fan olduğunu da söylemekte yarar var.

8 nm teknolojisi ile üretilen Ampere mimarisinden güç alan yeni 3090, normal şartlar altında 1755 MHz frekansa sahip. Lakin EVGA bu frekansı oldukça fazla yükseltmiş. Tabii kartı test etmeden bu frekans farkının kaç FPS olarak yansıyacağını bilemiyoruz.

Bu ekran kartında iCX3 isimli soğutma teknolojisi kullanılıyor. 3 adet fan bulunuyor ve bu fanlar kartın stratejik bölümlerine yoğun hava üflüyor. Böylece kart daha aktif ve dengeli bir biçimde soğutuluyor.

EVGA’nın yeni ekran kartı için siz neler düşünüyorsunuz? Beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ