Teknoloji Haberleri

Facebook Arkadaş Gizleme

Facebook Arkadaş Gizleme

Facebook Arkadaş Gizleme nasıl yapılır ?

Facebook’ta Özellilik

facebookarkadas

İnsanların günlük yaşamında sosyal ağlara ne kadar vakit ayırdığı ve önem verdiği kişinin paylaşımlarından ve internet kullanımından bellidir ki bu oran fazlasıyla çoktur. Kullanılan sosyal ağlardan ilk göz ağrımız olan Facebook hala popülerliğini korumaktadır. Tanımadığımız insanların hayatımız hakkında bilgi sahibi olmaları gerçekten rahatsız edici bir durumdur. Bu sebeple Facebook ta resimlerimizi, bilgilerimizi, paylaşımlarımızı gizli tutarız, sadece arkadaşlar yaparız.

 

Facebook arkadaş listesine gelince pekte gizlemek aklımıza gelmez. Bu sebeple başımız ağrıdığı olmuştur. Mesela, arkadaşlık isteğini kabul etmediğimiz bir arkadaş “ filanla arkadaşsın beni neden kabul etmiyorsun “ diye hesap sorma cesaretini kendinde bulabiliyor ya da arkadaş listemizden biri, diğer bir arkadaşımızı eklediğinde o topun size döndüğü durumlarda mevcuttur. Bu tarz gereksiz ve can sıkıcı olaylardan kurtulmak için yapmamız gereken şunlardır.

Facebook Arkadaş Gizleme nasıl yapılır ?

facebook-arkadas-gizleme

Facebook Arkadaş Gizleme ayarlarını aktifleştirmek birkaç adımda hallolacaktır. Fakat bu işlem mobil aracılığıyla değil bilgisayardan yapmak mümkündür. Facebook profilimize giriyoruz, solda yer alan arkadaşlar bölümünde sağ üst köşedeki düzenle butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada arkadaş listesinin yanındaki kilit işaretini tıklıyoruz. Karşımıza çıkan menüden sadece ben ’i seçmekle istediğimiz sonuca ulaşıyoruz. Yapmak istediğiniz ayara karar verdikten sonra bitti şıkkını seçmekle gizlilik ayarını aktifleştirmiş olacaksınız. Atık sizden başkası arkadaş listenizi görmeyecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ