Teknoloji Haberleri

Facebook Beğenileri Gizleme

Facebook Beğenileri Gizleme

Facebook Beğenileri Gizleme

 

Sosyal medya denilince akıllara ilk sıralarda gelen Facebook her geçen gün yenilikleri ile kimi kullanıcıları memnun etse de kimi kullanıcıların tepkisini çekmeyi başarmaktadır. Facebook’un kullanıcısının her geçen gün artması nedeni ile gizlilik ile ilgili düzenlemelerde de gelişmeler görülmektedir.

Facebook’un pek çok kişiyi hoşnut etmeyen özelliklerinden biri de beğenilen fotoğrafların Facebook arkadaşları tarafından görülmesidir. Bu nedenle kişiler beğendikleri fotoğrafları diğerlerinin görmesini engellemenin bir yolu olup olmadığını da merak etmektedir. Peki, Facebook beğenileri gizleme mümkün müdür?

 

Facebook beğenilerinizin arkadaşlarınız tarafından görülmesini engellemek için öncelikle hesabınıza giriş yapın ve beğeniler yazan bölüme giriş yapın. Burada karşınıza bir kalem simgesi çıkacaktır. Bu kalem simgesine tıkladıktan sonra açılan bölümde “gizliliği düzenle” seçeneğine tıklayın. Beğendiğiniz filmlerin, müziklerin, kitapların vs. herkes ya da arkadaşlarınız tarafından görülmesini istemiyorsanız “sadece ben” butonuna teker teker işaretleme yapmanız gerekmektedir. Bu butonu işaretlediğinizde zaman tünelinizde beğendiğiniz kategorileri sizden başkası göremeyecektir. Zaman tünelinde görülmesini istediğiniz kategorileri yine aynı bölümden “herkes, arkadaşlar ya da özel” gibi seçenekleri kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ