Teknoloji Haberleri

Facebook, Geçersiz Instagram Beğenilerine Savaş Açtı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, sahte Instagram beğenileri konusunu bir kez daha mahkemeye taşıyor. Şirket, yaptığı açıklamada Instagram …

Facebook, Geçersiz Instagram Beğenilerine Savaş Açtı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, sahte Instagram beğenileri konusunu bir kez daha mahkemeye taşıyor. Şirket, yaptığı açıklamada Instagram beğenileri ve yorumları satan bir insana dava açtığını söylerken, davacı olduğu kişinin, Instagram kullanıcılarına sahte beğeniler, yorumlar sattığını ve bunun yanısıra takipçi kazandırmak için bot ile otomasyon yazılımları kullandığını saptadıklarını ifade ediyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, sahte Instagram beğenisi satan birine dava açtı! Yetmedi, kullanıcı verilerini kötüye kullandığı için bir İngiliz geliştiriciyi de mahkemeye verdi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un bu hamlesi tek örnek teşkil etmiyor. Şirket, bu yıl başında İspanyol bir geliştiriciye benzer biçimde dava açarken, daha evvel, 2019 senesinde da bir Yeni Zelanda firmasıne dava açmıştı. Şimdi ise verileri kötüye kullanan yahut hizmet şartlarını ihlal eden geliştiricilere bir dizi davaya daha hazırlanıyor.

Instagram’da beğeni, yorum ve takipçi satın alma ülkemizde de sıkça tercih edilen bir yöntem. sosyal paylaşım sitesi aracında takipçi satan, beğeni ve yorum desteğinde bulunarak iş yapan çok sayıda “şirket” var. sosyal paylaşım sitesiyı yalnızca kişisel olarak kullananlar değil, bu işten para kazanan ve ünlü olarak anılan sosyal paylaşım sitesi fenomenlerinden YouTuber‘lara, Instagram ünlülerinden Sosyal paylaşım sitesi Twitter tanınırlarına kadar çok sayıda kişinin başvurduğu bu yöntem için yolun sonu gelecek mi, gelmeli mi? Yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşın.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ