Teknoloji Haberleri

Facebook Messenger’ın Karanlık Yüzü Meydana Çıktı

Facebook Messenger’ın Karanlık Yüzü Meydana Çıktı

Facebook Messenger’ı artık karanlık modda kullanarak telefonunuzun pil ömrünü uzatarak daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Facebook’un bir uzantısı olarak kullanılan Facebook Messenger kendi alanında en iyilerinden birisi olmaya devam ediyor. Yeni özellikleriyle diğer uygulamalara göre bir adım öne geçmeyi başaran Facebook Messenger’a bir yeni özellik daha.
Facebook’un kaliteli altyapısına ve kaynaklarına rağmen, çok fazla istenilen özellikleri uygulamaya entegre etmesi bi hayli sürdü. Karanlık mod, beklenilen bu özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Messenger’ın süreci geçen yıl Mayıs’ta başladı ve Eylül’de aramıza katıldı. Kasım’da uygulamayı kullanan hemen hemen her kullanıcı bu moddan faydalanıyor.
Öyleki Facebook, çok fazla bekletmeden karanlık modu aktif hale getiren bir özellik ekledi. Tek yapmanız gereken, Messenger’da birine hilal ay emojisi göndermek. Ondan sonra gönderdiğiniz hilal ayın üzerine çift tıklarsanız Facebook size karanlık modla ilgili bir uyarı gönderiyor ve karanlık moda hızlıca geçmenizi sağlıyor. Bazı kullanıcılarda ise ay emojisini gönderdikten sonra uygulamanın kapatılıp açılması, direkt olarak karanlık modu etkinleştirmeleri anlamına geliyor.Ayrıca profil resminize tıklayarak oradan karanlık moda geçirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ