Teknoloji Haberleri

Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi uygulamasını unvanını elinde bulunduran şirket, Sosyal paylaşım sitesi Facebook Campus ile …

Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi uygulamasını unvanını elinde bulunduran şirket, Sosyal paylaşım sitesi Facebook Campus ile özüne dönüş yaptı. yalnızca talebelere özel olarak geliştirilen ağ ile beraber 16 yıl sonra tekrardan talebelere özel ağ kurulmuş oldu.

2004’te kurulan ve şu anda aktif olarak 1.79 milyar kullanıcısı yer alan sosyal ağ, yalnızca okul e-posta adresleriyle kayıt olunan sistemi geliştirdi. Bu e-postalarla açılan hesaplar, sıradan hesaplardan farklı bir akışa sahip olacak.

Atiye 2. sezon yayımlandı! İşte ilk tepkiler

Sosyal paylaşım sitesi Facebook Campus kullanıma alınıyor

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’deki talebeler odaklı geliştirilen sosyal ağ, okullara dair içerikleri de talebelerin karşısına çıkaracak. bunun yanısıra Sürekliki Sosyal paylaşım sitesi Facebook ana akışından farklı bir kampüs akışı olacak. Böylece talebelerin birbiriyle daha kolay ve daha çok iletişim kurması sağlanacak.

bunun yanısıra sıradan bir Sosyal paylaşım sitesi Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşıma erişemeyecek. Bu da yalnızca talebelere yönelik bir izolasyon sağlandığı anlamına geliyor. Öğrenci olmayanların da .edu uzantılı bir e-postaya sahip olmamaları, ağa üye olmalarını engelleyecek.

2004’te de aynı anlayışla kurulan Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi en çok tercih edilen sosyal platformları da bünyesine katmış durumda. Böylece toplam kullanıcı sayısının ciddi sayılarda olduğunu belirtmek mümkün.

bunun yanısıra son yıllarda genç sosyal paylaşım sitesi kullanıcılarının Sosyal paylaşım sitesi Facebook kullanmayı bıraktığı biliniyor. Snapchat, TikTok, YouTube ve Instagram gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların, Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a kazandırılması amaçlanıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ