Teknoloji Haberleri

Facebook’tan, Iletileşme Uygulaması Messenger’a Kısıtlama Geldi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger üstünden hatalı ve zararlı olabilecek bilgilerin yayılmasını yavaşlatmak için yeni bir kısıtlama daha …

Facebook’tan, Iletileşme Uygulaması Messenger’a Kısıtlama Geldi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger üstünden hatalı ve zararlı olabilecek bilgilerin yayılmasını yavaşlatmak için yeni bir kısıtlama daha getirdi.

Değişiklikle beraber Messenger kullanıcıları, iletiları aynı anda en çok beş kişi yahut gruba yönlendirebilecekler. Benzer bir kısıtlama, bu yılnin başlarında WhatsApp’a da getirilmişti. Messenger Gizlilik ve Güvenlik ürün yönetimi direktörü Jay Sullivan, bir blog gönderisinde şunları belirtti:

“İletmeyi sınırlandırmak, viral hatalı bilgilerin ve gerçek dünyaya zarar verme potansiyeline sahip zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmanın tesirli bir yoludur.

Küresel COVID-19 salgını devam ederken ve Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda ve diğer ülkelerde büyük seçimlere doğru giderken hatalı balakanın yayılmasını kontrol etmenin kritik olduğuna inanıyoruz.”

COVID-19’un devam ettiği ve Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kendi platformu üstünde hatalı bilgilerin yayılmasını yavaşlatmak istiyor. Firma, bu kapsamda haziran ayında yaptığı bir değişiklikle üç aydan eski makaleleri paylaşırken bir uyarı göstermeye başlamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ