Teknoloji Haberleri

Facebook’tan iOS 14 Uyarısı: “Gelirleriniz Düşebilir”

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kendi reklam izleme araçlarını kullanan uygulama geliştiricilerini iOS 14’teki geliştirmeler hakkında uyardı …

Facebook’tan iOS 14 Uyarısı: “Gelirleriniz Düşebilir”

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, kendi reklam izleme araçlarını kullanan uygulama geliştiricilerini iOS 14’teki geliştirmeler hakkında uyardı.

iOS 14’teki gizliliğe yönelik yenilikler, uygulamaların kullanıcı hareketlerini izinsiz izlemesini zorlaştırıyor. Misal verilecek olursa uygulamaların Apple’ın cihaz tanımlayıcısını öğrenebilmesi için kullanıcıdan izin alması gerekiyor. Bu tanımlayıcı, geliştiriciler tarafından Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un Audience Network’ü yoluyla hedefli reklam göstermek için kullanılıyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, testlerde Audience Network yayıncı gelirinin yüzde 50 düştüğünü gözlemlediklerini söylüyor. Sosyal deve göre gerçekteki düşüş, çok daha büyük olabilir. Firma, bir başka blog gönderisinde, değişikliğin reklam hedeflemeye tesirinin çok büyük olabileceğini ve bu nedenle iOS 14’te Audience Network’ü sunmanın anlamsız hale gelebileceğini de sözlerine ekledi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’a göre değişiklik ufak şirketlerin ve geliştiricilerin gelirlerini etkileyecek, buna karşın Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kendi gelirlerini ne kadar etkileyeceği bilinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ