Teknoloji Haberleri

Fortnite’a RTX takviyesi geliyor! Fragmanı yayınlandı

RTX 30 serisi ekran kartlarının tanıtılması ile beraber bir müjdeli haber daha geldi. Çoğumuzun oyuncusu olduğu Fortnite, RTX desteği kazanıyor …

RTX 30 serisi ekran kartlarının tanıtılması ile beraber bir müjdeli haber daha geldi. Çoğumuzun oyuncusu olduğu Fortnite, RTX desteği kazanıyor. Minecraft gibi oyunların RTX desteği kazanması ile yansımalar çok daha gerçekçi hale gelmişti. Ray-tracing ekran kartına sahip olan kullanıcılar bundan sonra Fortnite’ı da daha gerçekçi olarak oynayabilecek.

Fortnite RTX desteği için fragman yayınlandı

RTX ve DLSS desteği kazanacak olan oyunda ne gibi grafik değişiklikleri olacağı videoda açıkça görülüyor. Araçların gölgelerinde, camlardaki yansımalarda büyük değişimler var. Yine de böyle bir oyunda bu gerçekçilik seviyesinin ne kadar lüzumlu olduğu tartışmalı bir konu. Dilerseniz paylaşılan fragmana bir göz atalım.

30 saniye uzunluğundaki fragman ışık yayılmalarının detaylarını belli ediyor.

Fortnite RTX desteği ile ışığın çok daha gerçekçi bir biçimde yayıldığını görmek mümkün. Eşyaların gölgeleri de oldukça iyi görünüyor. Nvidia, yayınladığı blog yazısı ile bu değişiklikten geniş bir şekildeca bahsetti. Bizlerin en çok gözüne çarpan detaylardan bir tanesi gecikmeleri azaltan NVIDIA Reflex Low Latency SDK’sı oldu. Bu geliştirici kiti, oyun motorunun GPU ile daha az gecikme ile haberleşmesini sağlayacak.

Şuan RTX teknolojisini kullanabilen 350 milyon oyuncu bulunuyor. Fortnite tarafında RTX ne anlam ifade edecek göreceğiz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ