Teknoloji Haberleri

Galaxy S10 Parmak İzi Sensörünü Ayarlamak İçin 5 İpucu

Galaxy S10  Parmak İzi Sensörünü Ayarlamak İçin 5 İpucu

S10’un yeni parmak izi teknolojisi ile ilgili sorun yaşıyorsanız bu ipuçlarını deneyin.Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus , ekranın altına gizlenmiş ultrasonik parmak izi sensörüne sahip. Yeni teknoloji , Galaxy S10E’nin kapasitif parmak izi okuyucusunda olduğu gibi, telefonun arkasında veya yanında bir sensör bulamayacağınız anlamına geliyor .S10’un ultrasonik parmak izi sensörüyle kendinizi zorluyorsanız, denenecek beş şey var.

Günlük Kullanım

Cihazınıza bir parmak izi eklerken, telefonu en sık yaptığınız gibi tutun ve parmağınızı ekrana aynı açıda ve günlük olarak en çok kullanacağınız konumdan yerleştirin.Başka bir deyişle, telefonu düz bir masaya yerleştirmeyin ve parmağınızı doğrudan sensörün üzerine doğru aşağı ve yukarı kaldırın.

Sabırlı Olun

Parmağınızı sensörün üzerine yerleştirip telefon , parmağınızı sensörden kaldırmanızı söyleyene kadar yerinden kaldırmayın.Bu, parmak izinizin  kaydedilmesi için gerekli bir unsurdur  ancak sensörün parmak izinizi okuyup haritalandırması biraz zaman alabilir.

Uzaklaşmayın

Kurulum arayüzü, parmağınızı her tarama arasında hareket ettirmenizi ister. Bu doğrudur, ancak parmağınızı sert bir şekilde hareket ettirmeyin. Bunun yerine, parmağınızı sadece taramalar arasında hafifçe kaydırın.

Yeniden kaydetme

Ayarlar > Biyometri ve güvenlik> Parmak izleri   adımları ile eklenen   parmak izinizi kaldırabilir veya başka bir parmak izi kaydedebilirsiniz.

Telefonunuzun yazılımını güncelleyin

Parmak izi sensörünün performansını iyileştirmek için, telefonunuzun en son yazılımı kullandığından emin olun. Ayarlar uygulamasını açın ve Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle’yi seçin ve bir güncelleme bulunursa talimatları izleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ