Teknoloji Haberleri

Galaxy S21 serisinin batarya kapasitesi ortaya çıktı!

Samsung’un 2021 senesinde piyasaya süreceği iki amiral gemisi modeli için detaylar şimdiden açığa çıkıyor. heyecanla beklenen Galaxy S21 serisi …

Samsung’un 2021 senesinde piyasaya süreceği iki amiral gemisi modeli için detaylar şimdiden açığa çıkıyor. heyecanla beklenen Galaxy S21 serisi daha evvel batarya kapasitesi ile ilgili bazı dedikoduların hedefi olmuştu. bu kez bir sertifika kuruluşunun verilerinde Galaxy S21 göründü.

Ortaya çıkan veriler, daha evvelki iddiaları destekliyor.

Galaxy S21 serisi batarya kapasitesi sızdırıldı: Beklenen sonuç

Çinli 3C kuruluşu, iki farklı mobil cihazda kullanılacak olan iki farklı bataryayı doğruladı. EB-BG991ABY ve EB-BG996ABY model isimlerine sahip olan bataryaların sırasıyla Galaxy S21 ve Galaxy S21+ için kullanılması bekleniyor. Bu bataryaların biri 3880 mAh, diğeri ise 4660 mAh olarak belirtilmiş.

Daha evvel serideki mobil cihazlardan birinin 4600 mAh kapasitesindeki bataryaya sahip olacağına dair dedikodular ortaya atılmıştı. Alınan bu 3C sertifikası da bu iddiaları doğrular nitelikte. Galaxy S20 serisinin batarya kapasiteleri bir tık daha yüksekti, yeni seride az da olsa bir düşüş yaşandı. Yine de bu düşüşün kullanıma nasıl etki edeceğini söylemek için erken, zira geliştirilen yeni teknolojiler daha verimli oldukları için güç tüketimini azaltıyorlar.

Galaxy S21 ailesinin, büyük kardeşi Galaxy S30 ile beraber 2021 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması öngörülüyor.

Bu tabloya bakacak olursak Galaxy S21 serisi batarya kapasitesi ile bekleneni verecek gibi görünüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ