Teknoloji Haberleri

Galaxy Watch Active 2 için yüzleri gülümseten yenilik

Samsung Galaxy Watch Active 2 için yayımlanan VO2 Max güncellemesi birçok kullanan kişiyi mutlu etti. Zira bu model artık Galaxy Watch Active 3 …

Galaxy Watch Active 2 için yüzleri gülümseten yenilik

Samsung Galaxy Watch Active 2 için yayımlanan VO2 Max güncellemesi birçok kullanan kişiyi mutlu etti. Zira bu model artık Galaxy Watch Active 3 ile hemen hemen aynı seviyeye getirildi. Güney Koreli şirketin eski cihazlarını ihmal etmediğini göze çarpıyor.

Yeni güncellemenin Galaxy Watch Active için geliştirilmediği açıklandı. Watch Active 2 isimli seride ışık enerjisi ile devreye giren (fotodiyot) 8 adet yarı iletken mevcut. Galaxy Watch Active ise 4 adet fotodiyot modülü eşliğinde piyasaya sürülmüştü.

Samsung Galaxy Watch Active 2 VO2 Max güncellemesi ile neler kazandı?

Sağlık, iletişim ve bağlantı meselelerine odaklanan teknoloji devi, koşu aktivitelerine çok önem veriyor. “Running Analysis 2” isimli özellik aracılığıyla yaralanma vakalarını azaltmak isteyen Samsung, ölçü biliminden yararlanıyor ve ürününün sunduğu verimliliği artırıyor.

Bundan böyle vücut duruşuna uygun olmayan asimetrik duruşlar, acı veren tutulmalar, vücudun yukarıya ve aşağıya doğru yaptığı hareketler (koşu sırasında yapılan sekme hareketleri) ve yer ile temas zamanı Galaxy Watch Active 2 ile kontrol altında olacak. Böylece sakatlanma riski azalacak.

Galaxy Watch Active 2 artık bir kişinin egzersiz yaptığı sırada tüketebildiği maksimum oksijen miktarını (VO2 Max) tespit edebiliyor. Bu ölçüm, bir sporcunun kondisyon ve performans kapasitesini belirlemek ve o kişinin dayanıklılığını yükseltmek için yapılıyor.

23 Eylül 2019 tarihinde sürülen bu modelin yere düşmeyi de tespit edebilen ilgili etkiye kavuştuğu açıklandı. Yere düşen bir kullanıcı başka bir kullanıcıdan yardım talep edebilecek. İfadeleri (emojileri) ve resimlerı doğrudan görüntüleyebilen Galaxy Watch 2 için “Akıllı Yanıt” donanımı de geliştirildi.

Böylece size ulaştırılan iletiları ve resimlerı evvelden hazırlanmış olan cevaplar aracılığı ile aceleniz olsa bile cevaplayabileceksiniz. Buna ek olarak konuşmalarınızı takip etmek adına cihazlar içinde geçiş yapmanıza gerek kalmadı çünkü bu güncelleme aracılığıyla sohbet geçmişinizi bir bütün hâlinde görebileceksiniz.

Samsung, kullanıcıları keyifli ifadelerin ve kişisel çıkartmaların (bitmoloji) beklediğini sözlerine ekledi Son olarak Galaxy Watch Active 2 isimli cihazın Galaxy Buds kulaklığı ve Samsung imzalı mobil cihazlar ile uyumlu bir biçimde çalışacağı bildirildi.

Akıllı saatinizden bir ekran görüntüsü aldığınızda bu görüntünün akıllı mobil cihazınuza gönderilebileceği de aktarılan bilgiler içinde bulunuyor. Yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ