Teknoloji Haberleri

Galaxy Z Flip ve Yeni Telefonlar için Düzenleme

Galaxy Z Flip ve Yeni Telefonlar için Düzenleme

Samsung Galaxy kullanıcıları için uzun zamandır Google’ın uygulama ekosistemiyle entegrasyondan yararlanma olanağı sunuyor. Samsung ve Google, Galaxy Z Flip’in yenilikçi tasarımına uygun çiçeği burnunda bir kullanıcı deneyimi sunmaya yönelik ortak çalışmalarında yeni bir aşamaya ulaştı. İki şirket içindeki uzun süreli ve verimli ilişkinin neticesinde yaşanan en son geliştirme neticesinde bundan böyle YouTube videoları Galaxy Z Flip‘in Esnek Kullanım modu ile uyumlu duruma geldi.

Esnek Kullanım Modu ile yeni bir YouTube deneyimi

Benzersiz katlama sistemi aracılığıyla Galaxy Z Flip cihazınızı masanın üzerine koyup en sevdiğiniz YouTube kanalını eller serbest biçimde izleyebilirsiniz. Şimdi bu eller serbest deneyimi, Esnek Kullanım Modu ile uyumlu olarak bir sonraki seviyeye taşınıyor. Galaxy Z Flip ile eller serbest biçimde YouTube’un keyfini çıkarırken ekran eşit olarak 4 inçlik iki alana ayırınüyor. Ekranın üst yarısında video izlerken alt yarısını dikkatiniz dağılmadan diğer videoları aramak, açıklamaları okumak ve yorum yazmak için faydalanabilirsiniz.

Esnek Kullanım modu için optimize edilmiş YouTube uygulaması, izlediğiniz videonun görüntü boyutu ne olursa olsun, videoyu ekranın üst yarısına sığacak biçimde ayarlayarak rahatça görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Kare ve dikey videolar artık tüm alanı kaplayarak zengin bir izleme deneyimi sunarken 16:9 oranındaki videolar merkeze yerleşecek biçimde ayarlanıyor.

Esnek Kullanım Modu‘nun YouTube ile uyumu, basit bir kullanıcı deneyimi iyileştirmesinden daha fazlası. Samsung ve Google mühendisleri beraber çalışarak uygulamayı işletim sistemi seviyesinden yeniden tasarladılar. Bu, Android Destek Kitaplığı‘nın entegrasyonunu da kapsayarak Esnek Kullanım Modu’nu daha fazla üçüncü taraf hizmete taşımayı kolaylaştırdı. Bu ortaklığı içerisinde Samsung, katlanabilir cihazlarla ilgili yenilikleri sürdürmek amacıyla Android geliştiricileriyle yakın bir biçimde çalıştı. Galaxy Z Flip kullanıcıları, Esnek Kullanım Modu için optimize edilen YouTube uygulamasını Google Play Store‘dan indirebilir ve en son güncellemeyle beraber gelen gelişmiş sahip olduğu özelliklerin keyfini çıkarabilir. Galaxy kullanıcıları bunun yanısıra YouTube Premium’a 4 aya kadar ücretsiz olarak sahip olabilir ve reklamsız izleme, çevrimdışı oynatma ve arka planda oynatma gibi avantajlardan yararlanabilir.

bunun yanısıra Samsung ve Google, en son YouTube güncellemeleri haricinde Galaxy cihazlarına yönelik diğer bazı yenilikler üstünde de çalışıyor.

Galaxy cihazlara gelecek En kaliteli özellikler

Öncelikle Samsung, sohbetlerinizi daha kusursuz hale getirmek için Google’ın Gelişmiş Arama ve iletilaşma (RCS) desteğini Galaxy mobil cihazlara taşıyor. [3]İki şirket bu sahip olduğu özellikleri Samsung cihazlarına taşımak için 2018’den bu yana çalışıyor[4].

RCS teknolojisine sahip Samsung iletilar uygulaması, kullanıcıların hem kablosuz internet hem de mobil veri üstünden sohbet etme, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar gönderme ve alma, okundu bilgisi alma ve zengin donanımlara sahip grup sohbetleri oluşturma gibi daha fazlasını yapabilmelerine imkan tanıyor. iletilar uygulamasının masaüstünde de bulunması, mobilden bilgisayara sorunsuz geçişi kolaylaştırıyor.

RCS entegrasyonuna ek olarak Samsung, 2020’ye hem Galaxy S20 serisi hem de Galaxy Z Flip cihazlarda Google Duo için hazır entegrasyon sunarak başladı. Google Duo yüksek kalitede ve yüksek hızda görüntülü arama olanağı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bir video konferansa 12’ye kadar kişinin katılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, Galaxy Z Flip’te görüntülü sohbetlerin ekranın üst yarısında, arama kontrollerinin ise ekranın alt yarısında göründüğü Esnek Kullanım modunda uygulamanın keyfini çıkarabilir. Google ile yürütülen ortak çalışmalar, daha fazla ilgi çekici donanımı Galaxy cihazlarına taşıyor.

Canlı Altyazı, telefonda oynatılan medyayı mükemmel hatasız biçimde gerçek zamanlı olarak yazıya dökme ve altyazı ekleme yeteneği ile Galaxy S20’nin en heyecan verici sahip olduğu özellikleri içinde bulunuyor. Google’ın yapay zekasından yararlanan Canlı Altyazı; YouTube videoları, podcast’ler, sizin ve dostlarınızın kaydettiği videolar dahil her türlü sesli ya da görüntülü içerik için altyazı oluşturabilir. İşitme engelli ve işitme güçlüğü yaşayan toplulukların ortaklığıyle geliştirilen Canlı Altyazı donanımı, işitme kaybınız varsa ya da ses seviyesini yükseltmek istemediğiniz bir ortamdaysanız size faydalı oluyor. Kullanıcılar, cihazın Ayarlar menüsündeki ulaşabilirlik ya da Ses alternatiflerinden bu donanımı açabilir.

Samsung, Google ile sürdürdüğü ortaklığın bir sonucu olarak, kullanıcı güvenini daha da yükseltmek, verilerinin güvenliğini ve muhafaza edilmesinı sağlamak için Galaxy cihazlarına aylık ve üç aylık güvenlik güncellemeleri de getiriyor. Bunlar, Google’ın Android geliştirmelerini ve Samsung’un güvenlik açıklarına ve risklere yönelik güncellemelerini kapsıyor.

Samsung, dünyayla iletişim kurma biçimimizi değiştirecek bir sonraki mobil yeniliklere öncülük etmek amacıyla, önümüzdeki yıl da Google ile yakın ortaklığı içinde çalışmaya devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ