Teknoloji Haberleri

Galaxy Z Fold 2 Thom Brownie Edition ortaya çıktı

heyecanla beklenen katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 2 sahip olduğu özellikleri kısa süre evvel detaylanmaya başladı. Bu sırada hiç beklenmeyen …

heyecanla beklenen katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 2 sahip olduğu özellikleri kısa süre evvel detaylanmaya başladı. Bu sırada hiç beklenmeyen bir biçimde, mobil cihazın özel tasarımlı Thom Brownie Edition versiyonu için tanıtım videosu yayınlandı.

Galaxy Z Fold 2 sahip olduğu özellikleri ve tanıtım tarihi

Galaxy Z Fold 2, ilk olarak Galaxy Unpacked lansmanında yaşandı. Katlanabilir telefon hakkında detaylara girilmese de, Fold 2 hakkında ilk olarak bu lansmanda fikir sahibi olduk.

Dün detaylanan Galaxy Z Fold 2 sahip olduğu özellikleri sonrası ise özel versiyon Thom Brownie Edition için bir tanıtım yaşandı. Galaxy Z Flip için de aynı özel versiyon üretilmişti. Samsung, Galaxy Z Fold 2 sahip olduğu özellikleri ile Galaxy Fold modelinde ortaya çıkan tasarımsal hatalıları gidermeye çalışıyor.

İç ve dış olmak üzere iki ekran tercih edilen seride dış ekran, Galaxy Fold gibi ufak bir yapıda tercih edilmemiş. Buna göre dış ekran 6.2 inç ve 816 x 2260 çözünürlüğünde, iç ekran ise 7.6 inç boyutunda ve 1768 x 2208 çözünürlüğüne sahip. Bu ekranların 120 Hz yenileme hızı ve HDR10 Plus teknolojisiyle karşımıza çıkıyor.

Galaxy Fold gibi kitap şeklinde ve menteşe yoluyla yatay katlanan telefonda, iç ekranı yine ikinci ekran olarak kullanabiliyoruz. Bu iç ekranda aynı anda üç uygulama birden çalıştırmak da mümkün olacak.

Samsung, hem iç hem de dış ekrana selfie kamerası yerleştirmiş. Bu kameralardan dış ekranda olanı ortada yer alan bir delikte, iç ekranda olanı ise sağ üst tarafa bu delik konumlandırılmış. Bu kameralar 10 Megapiksel çözünürlüğünde ve f /2.2 değerine sahip. Arka tarafta ise katlanabilir telefon üç kameralı kurulumu ile karşımıza çıkıyor.

12 Megapiksel çözünürlüğünde üç kamera ile karşımıza çıkan telefonda, geniş açılı kamera f/1.8, ultra geniş açılı kamera f/2.2, telefoto kamera ise 2X optik zoom ve f/2.4 değerine sahip.

Fold 2 ile karşımıza yeni bir menteşe sistemi çıkıyor. Çok daha estetik görünen bu tasarım aynı zamanda menteşe içinde toz birikmesini de önleyen bir yapıya sahip. Böylece Galaxy Fold’da karşımıza çıkan, toz birikmesinden ekranın zarar görmesi problemi de ortadan kalkmış oluyor.

İşlemci olarak ise 7 nm işlemci mimarisi ile üretilen Snapdragon 865 Plus kullanılmış. Batarya tarafında ise 4500 mAh büyüklüğünde bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu batarya 25W kablolu, 11W ise kablosuz şarj desteğine sahip.

Katlanabilir telefon için tanıtımın 1 Eylül tarihinde yapılması bekleniyor. Modelin daha evvel Samsung İngiltere sayfasında hatalılıkla paylaşılan fiyatı ise 1799 sterlin yani 2400 dolar.

Galaxy Z Fold 2 Thom Brownie Edition

Bu yeni versiyonda ise, daha elegant bir tasarımla karşı karşıya kalıyoruz. Renk paleti olarak gri ve kahverengi gibi renkler tercih edilen versiyonun arka tarafında ise Amerika Birleşik Devletleri bayrağını temsil eden kırmızı beyaz ve mavi renkler şerit halinde kullanılmış. Galaxy Z Flip versiyonunda daha gözalıcı olan bu renkler, yeni versiyonda daha yumuşak biçimde kullanılmış.

Bu versiyonun normal versiyondan farklı olması beklenmiyor. Dış kaplamasında tercih edilen üst düzey kaplamanın ise, Thom Brownie Edition fiyatını çok daha yüksek olmasına neden olacak gibi. Zira ilk versiyonda da Galaxy Z Flip modeline göre daha pahalı bir fiyatlandırmayla karşılaşmıştık.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ