Teknoloji Haberleri

Game Of Thrones Final Sezonu: Çıkış Tarihi, Fragman ve Teoriler

Game Of Thrones Final Sezonu: Çıkış Tarihi, Fragman ve Teoriler

Kış sözde geliyor. Ancak Game of Thrones hayranları için bekleme sonsuz sürebilir.

Büyük savaş
4 Mart’ta yayınlanan bir Haftalık Eğlence makalesi, son sezonda ortaya çıktı ve Kıştepesi Muharebesi’ne odaklandı, sanki aktörler karakterleri kadar acı çekiyordu.

EW, “Şimdiye dek filme aldığı en uzun ardışık savaş dizisinin olması ve gösterinin 2011’deki ilk bölümünden bu yana en çok sayıda GoT ana karakterini bir araya getirmesi” bekleniyor.

“Sevgili kahramanlar ölüyor” diyor EW, ancak doğal olarak kim olduğunu açıklamıyor, çünkü o zaman ne eğlenceli olurdu? Katılan karakterler arasında Arya Stark, ayrıca Jon Snow, Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister ve Tarth’ten Brienne yer alıyor. Genellikle savaşta olmayan Sansa Stark’tan da bahsedilir ve genellikle savaşçı olmayan Samwell Tarly de katılır.
Kıştepesi Muharebesi “televizyon tarihinin tartışmasız en zor üretilen bölümü” olarak adlandırılıyor. İçinde canlı karakterler Ölüler Ordusu’na karşı karşıya. Gece boyunca 11 hafta süren çekimde ve bu süre zarfında, 750 gece boyunca donma sıcaklıklarında ve “ayak bileği derinliğinde çamurda” çalıştı.

Yönetmen Miguel Sapochnik’in daha uzun bir sinema savaşı bulamadığını söyledi, en yakınının “Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’de neredeyse 40 dakikalık Helm’ın Derin kuşatması” olduğunu söyledi.
Sıradan aktrislerden biri, ayakta durmak isteyen bir sahne sırasında bayıldı. Eve erken gitti ama ertesi gün geri döndü. Kimliği belli değildi.
Kıştepesi Savaşı, son sezonun tek büyük bölümü değildi. Doğal olarak, gizlilik serinin finalinde üstünlük sağladı, bu yüzden EW’nin hiç bir teorisi yoktu. Ancak makale, “çekimler sırasında yalnızca özel Bölüm 6 rozeti takan mürettebat üyelerine izin verildi ve bazı sahneler kapalı bir sette çekildi.”
Bir ejderha görmek
HBO, 24 Şubat’ta hayranlarına acıdı ve yeni, geri dönen şovları daha uzun bir videonun parçası olarak gösterinin son sezonunda en küçük gösteriyi gizlice salıverdi. Ve en dikkat çeken parça Arya Stark (Maisie Williams) ilk ejderhasını gördü. Ned ve Catelyn Stark’ın en küçük kızı, yürüyen birliklerin çizgileri üzerinde yükselirken, şok, huşu ve biraz zevkle bakıyordu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ