Teknoloji Haberleri

Game of Thrones’un Son Döneminin Değerli Sahnesi, Aslında Farklıymış

Game of Thrones’un (Taht Oyunları) son sezonu pek de olumlu eleştiriler alamamış olabilir. Lakin sezonun En kaliteli sahnelerinden biri, Arya’nın …

Game of Thrones’un Son Döneminin Değerli Sahnesi, Aslında Farklıymış

Game of Thrones‘un (Taht Oyunları) son sezonu pek de olumlu eleştiriler alamamış olabilir. Lakin sezonun En kaliteli sahnelerinden biri, Arya’nın silahını Night King‘e (Gece Kralı) sapladığı ve binlerce kötü buz parçasına ayırınmesine yol açtığu sahneydi. Lakin genç Stark’ı oynayan Maise Williams‘ın belirttiğine göre o an, ilk olarak Jon Snow için planlanmıştı.

Williams, The Hollywood Reporter ile yaptığı bir röportajda, Jon Snow aktörü Kit Harrington için “[Gece Kralı’nı öldürmeyi] bekliyordu” dedi ve ekledi: “bazı zaman üçüncü sezon çekilirken, birinin kendisine Gece Kralı’nı öldüreceğini belirttiğini bana sözlerine ekledi Ama sonra ne olduysa öldürenin Arya olmasına karar verildi. Öldüren Arya olduğu için mutluyum. Bence son sezonun En kaliteli hikayesine sahiptim.”

Başka bir deyiş ile ya dizinin yapımcıları Harrington’a bilerek hatalı bilgi verdiler, ya da çok daha yüksek ihtimalle, aradan geçen altı yıl içerisinde planlar değişti. bunun yanısıra bu durum, A Song of Fire and Ice kitaplarında gelecek olanların da habercisi olabilir. Yazar George RR Martin, daha evvel de dizide olanların tam anlamıyla Winds of Winter and A Dream of Spring kitaplarında yaşanacaklarla örtüşmeyebileceğini söylemişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ