Teknoloji Haberleri

Gaziantep’te Maske takmak zorunlu mu?

Gaziantep’te Maske takmak zorunlu mu?

Dünya’yı etkisi altına alana korona virüs salgınından dolayı virüsün bulaşma hızını azaltmak için alınan tedbirler arasında yer alan maske takma zorunlulu hemen hemen bir çok ülke ve şehirlerde mevcut..

Maske takma zorunluluğu olan illerin arasına bir yenisi daha eklendi.. Korona virüs vaka sayıları günden güne artmaya başlayınca kalabalık caddelerde maske takmak Gaziantep ilimizde de zorunlu hale getirildi.

Gaziantep’te corona virüs vakalarının artması nedeniyle yoğunluyla dikkat çeken ve alışverişin kalbinin attığı tüm caddelerin girişlerine barikatlar kuruldu. Gaziantep İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle vatandaş yoğunluğun fazla olduğu caddelere maskesiz girişler yasaklandı. Bu kapsamda özellikle Karagöz, İnönü, Gaziler ve Hoşgör caddelerinde maskesiz girişlere izin verilmiyor. Bahsi geçen caddelere giriş ve çıkışlar polis ve zabıta ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde sağlanıyor, vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor. Maskesiz giriş yapmak isteyenler ise uyarılarak girişlerine izin verilmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ