Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz Günlerde Hayatını Kaybeden Ünlü İsimden Twitter Rekoru

Black Panther aktörü Chadwick Boseman’in hayatını kaybettiği haberinin yayılması ile beraber, sosyal paylaşım sitesi platformları hayranlar ve …

Geçtiğimiz Günlerde Hayatını Kaybeden Ünlü İsimden Twitter Rekoru

Black Panther aktörü Chadwick Boseman‘in hayatını kaybettiği haberinin yayılması ile beraber, sosyal paylaşım sitesi platformları hayranlar ve diğer ünlülerin iletiları ile doldu. Birkaç yıldır kolon kanserine karşı mücadele vermekte olan Boseman, 28 Ağustos tarihinde yaşamını yitirmişti. Boseman’in adına takipçilerini bilgilendirmek için Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünde bir ileti aktarıldı.

Most liked Tweet ever.

A tribute fit for a King. #WakandaForever https://t.co/lpyzmnIVoP

— Sosyal paylaşım sitesi Twitter (@Sosyal paylaşım sitesi Twitter) August 29, 2020

Boseman’in ölümünü bildiren Tweet, Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünde ilk yayınlanmasından bu yana, aktörün dünya çapında hayranlarından muazzam miktarda geri dönüş aldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter (bu yazının yazıldığı sırada) 7,4 milyon beğeni olduğunu doğruladı ve ileti, sosyal paylaşım sitesi platformunda resmi olarak en çok beğenilen Tweet’i olarak kayıtlara geçti.

bunun yanısıra sosyal ağ, aktöre saygısını göstermek adına, kendisini sahnenin-haricindeki kral olarak onurlandıran ve sahnede oynadığı krala benzerliğini de söyleyen kısa Lakin güçlü bir bildiri yayınladı. Avengers aktörü Mark Ruffalo da dostunın anısına “onunla çalışmak ve onu tanımak büyük bir onurdu” şeklinde bir tweet yayınladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ