Teknoloji Haberleri

Gmail ve Google Drive’da Büyük Hata

Gmail ve Google Drive’da Büyük Hata

E-posta gönderirken hata alıyorsanız yalnız değilsiniz.
Gmail, dünya genelinde kullanıcıların hata almasına yola açan bir sorunla karşılaştığını söyledi.Gmail kullanıcıları sosyal medya üzerinde aldıkları hatalarla ilgili geniş çapta protesto başlattı.

Bazı kullanıcılar ise düşük düzeyde performans ve bazı dosyaların açılmadığını ve Google Drive’den hata aldıklarını bildiriyorlar.
Google’ın GSuite Status Dashboard’da 01:53 ET tarihinde yayınladığı bir mesajda Gmail ve Google Drive’ın Hizmet kesintisi yaşadığını bildirdi. Mesaj içeriğinde Gmail ile ilgili bir sorunla karşılaştıklarını ve bunu daha ayrıntılı bir şekilde araştırdıklarını söyledi. Ayrıca kullanıcıların Gmail’e erişebildikleri ancak yüksek gecikme süresi ve diğer bir kaç hata yaşadıklarını söyledi. Aynı durumun Google Drive içinde yaşandığı haberinide aldık.
Google Servisleri Dünyanın bazı bölgelerinde aktifken diğer bölgelerinde devre dışıydı. Hatta geniş bir bölgede devre dışı olduğunu söyleyebiliriz. Google bu hataları hızlı bir şekilde devre dışı bırakmak için kullanıcıların güncelleme yapmalarını istedi.
Sonuç olarak yapabileceğimiz tek şey e-postalarımızı bir sonraki tarihe erteleyerek Google’ın hataları düzeltmesini beklemek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ