Teknoloji Haberleri

Google, Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu!

Google Pixel mobil cihazlar için dağıtıma başlanan Android 11 sürümünde yeni bir haber yaşandı. Google, yeni açıklamasıyla giriş seviye mobil …

Google, Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu!

Google Pixel mobil cihazlar için dağıtıma başlanan Android 11 sürümünde yeni bir haber yaşandı. Google, yeni açıklamasıyla giriş seviye mobil cihazlar için Android 11 Go Edition sürümünü açıkladı. İşte Android 11 Go Edition sahip olduğu özellikleri!

Android 11 Go Edition sahip olduğu özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google, Android ekosisteminin yeni üyesi Android 11‘i bir önceki günlerde tanıtmıştı. Şirket yaptığı yeni açıklamayla, 2018 senesinde giriş seviye mobil cihazlar için geliştirileceğini bildirdiğu Android Go işletim sistemini Android 11 Go Edition olarak bildirdi ve sahip olduğu detaylarını açıkladı.

Google Blog üstünden paylaşılan bilgilere göre, Android 11 GE, Android 10 GE sürümünden yüzde 20 daha süratli olacak. Giriş seviyesi mobil cihazlar için oldukça mühim bir geliştirme olan bu durumla beraber yeni bir bildirim paneli de kullanıma sunuldu. herkes tarafından bilinen Android 11 kullanıcıları sohbet bildirimlerini nasıl üstten görüyorsa, GE sürümü kullananlar da aynı biçimde görecek.

Yeni işletim sistemi sürümü gizlilik hakkında da oldukça iddialı. Android 11 GE, uzun süre kullanılmayan uygulamalara verilen izinleri otomatik olarak silecek. 

Android 11 GE kullanıcıları, artırılmış ekran alanını rahatça kullanabilecek. Kullanıcılar, kendilerine sunulacak hareketlerle ekranlarını daha tesirli bir biçimde kullanabilecek.

Google tarafından yapılan açıklamada, “Güvenli Klasör” isimli uygulamayla kullanıcılar gizlemek istedikleri dosyaları bu klasörde 4 haneli PIN kodu ile güvenli bir biçimde depolayabilecekler.

Android 11 GE sürümü önümüzdeki aydan bu yana 2 GB’a kadar belleğe sahip tüm yeni cihazlarda kullanıma sunulacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ