Teknoloji Haberleri

Google Apple`dan daha çok indirim yapıyor

Google Apple`dan daha çok indirim yapıyor

Google Apple’dan daha çok indirim yapıyor

Ana telefon üreticilerinin başında gelen Apple ve Google gibi firmaların yeni amiral gemi telefonlarını piyasalara sürdükten sonra bizlere sunduğu kampanyalar hız kesmeden devam ediyor. Her yıl içerisinde üst düzey bir telefon çıkartarak devamlı güncelliğini koruyan bu iki firmanın sunduğu kampanyalar hakkında bilgiler verelim.
2017 yılında çıkarttığı bir telefonun 2018 yılında üst seviyesi ile karşımıza çıkan firmalar “ Eskisini getir, yenisini götür “ tarzında kampanyalar yaparak kullanıcılarının son model telefonlar kullanmasına imkan vermektedir. Bir önceki yıl almış olduğunuz akıllı telefonu getirerek son yıl çıkan telefonu alma imkanını sunan firmalardan Google’ın sunduğu indirim oranları Apple firmasına göre daha yüksek oranlar ile dikkat çekmektedir.

Google indirimleri

Google’un yeni amiral gemileri olan Pixel 2 ve 2 XL almak isteyen müşterileri bekleyen indirimleri buradan açıklayalım. Öncelikle bu telefonu almak için mağaza üzerinden takasa gireceğiniz telefonlar arasında İphone 7’de ve 7 Plus modelleri yer almaktadır.
Google Pixel telefonlarından almak isteyen kullanıcılar iPhone 7 modelini verdiği zaman alacakları indirim oranı 360 Dolar iken, iPhone 7 Plus modellerinde bu indirim oranı 388 Dolara kadar çıkmaktadır.

Apple indirimleri

Ancak App Store üzerinden yeni çıkan telefonları almak istediğiniz zaman için firmanın sizlere sağladığı indirim oranları iPhone 7 modelinde 325 Dolar, iPhone 7 Plus modelinde ise 375 Dolar olmaktadır. Kısacası Apple firmasının sunduğu indirim oranları ile Google firmasının sunduğu indirim oranları arasında 45 – 50 Dolar arasında bir fark bulunmaktadır. Bu kadar büyük rakamların yer almasından sonra Apple firmasının indirim konusunda yeni bir adım atıp atmayacağı merak konusu olmaya devam edecek gibi duruyor.
Yukarda bahsettiğimiz bu indirim oranlarının 256 GB dahili depolama alanına sahip olan modellerde geçerli olduğunun da altını çizmek istiyoruz.

Ülkemizde henüz satışa sunulmayan Google Pixel telefonların üst düzey bir performans sunması aslında ülkemizde merak edilen telefonlar arasında olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Google Pixel telefon almak isteyen müşterilerin şimdilik yurt dışından sipariş vermeleri durumunda bu telefona sahip olma şansları bulunmaktadır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ