Teknoloji Haberleri

Google Area 120’den Sürpriz Uygulama: Karşınızda Fundo

Google’ın, çalışanlarının kendi fikirlerini hayata geçirmeleri için kurduğu Area 120 birimi, YouTuber’lar yahut sosyal paylaşım sitesi …

Google Area 120’den Sürpriz Uygulama: Karşınızda Fundo

Google’ın, çalışanlarının kendi fikirlerini hayata geçirmeleri için kurduğu Area 120 birimi, YouTuber’lar yahut sosyal paylaşım sitesi fenomenlerinin online, ücretli etkinlikler düzenlemeleri için bir platform oluşturmak maksadıyla kolları sıvadı. Yeni uygulama Fundo, bu bireylerin hayranları ile internet buluşmaları ve workshop’lar düzenlemelerine imkan tanıyor. bunun yanısıra etkinlik sahibine etkinliğin fiyatı üstünde tam kontrol da veriliyor ve isterlerse bedava bilet sunmaları mümkün olabiliyor.

Bilet alımı ve canlı yayın gibi lojistiğin büyük bir kısmını yazılım çözüyor ve Böylece yayıncıların hayranlarını aynı video görüşmesine almaları için pek çok uygulama kullanmaları gerekmiyor. Uygulamanın temel güvenlik önlemlerinden biri de, yalnızca bir buluşma için bilet alanların katılım yapabiliyor olması.

Her ne Fundo Koronavirüs hastalığına bir tepki gibi gözükse de, Area 120’nin bu uygulama üstünde çalışması Aslını söylemek gerekirse salgının başlangıcından birkaç yıl geriye dayanıyor. Projenin ilham kaynaklarından biri, Fundo’nun yaratıcılarının 2018 senesinde VidCon’a katılmaları ve YouTuber’lar ve diğer içerik geliştiricilerin hayranları ile etkileşimlerini gördükleri an olarak belirtiliyor.

Fundo şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanılabiliyor ama yakın zaman içerisinde diğer ülkelerde de sunulması planlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ