Teknoloji Haberleri

Google Çeviri artık daha hızlı!

Google Çeviri artık daha hızlı!

Google Çeviri senelerdir online çeviri uygulamaları içinde mühim bir yere sahip. Süratli çeviriler yapmamıza olanak veren servis yalnızca metin çevirisinde değil, ayrıca sesli çeviride de işimize oldukça yarayabiliyor. Yeni güncelleme sayesinde uygulama turistlerin gittikleri farklı dildeki ülkelerde çok fazla işine yarayacak. Eş zamanlı çeviri donanımını geliştiren uygulama daha süratli sonuçlar üretecek.

Google Çeviri eş zamanlı çeviri donanımı ile karşımızda

Uygulamaya konuşulan dilde çeviri yapabilen servis, yeni geliştirmeler ile daha kesin ve süratli sonuçlar verecek. Google Çeviri kullanıcıları sözcükleri süratlica çevirebilse de cümleleri çevirmek istediklerinde daha kararsız sonuçlar alabiliyorlar. Bu da konuşmaların çevirisinde hatalı çevirilerle sonuçlanabiliyor. Turistlerin çoğunlukla tercih ettiği sesli çeviri donanımı en azından konuşmaların temelini anlamakta başarılı olabiliyor.

Güncellemenin dahilinde sesli olarak söylenen sözcükler uygulamaya yazı olarak yansıtılabilecek. Bu özellik, yurtdışına çıktığınızda o dili konuşan kişinin konuşma hızını yakalamaya yarayabilir. Online çeviri uygulaması için yeni güncelleme Android kullanıcıları için mevcut durumda, eğer bir Android kullanıcısı iseniz Play Store üstünden güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

iOS kullanıcılarının da bu güncellemeyi edinebilmeleri biraz sürebilir. Zira Google servisleri güncellendiğinde ilk dağıtım kendi işletim sisteminin kullanıcılarına oluyor. Merak etmeyin, iOS cihazınız da yeni güncellemeyi alacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ