Teknoloji Haberleri

Google, DuckDuckGo’yu Chrome’a Arama Robotu Olarak Ekledi

Google, DuckDuckGo’yu Chrome’a Arama Robotu Olarak Ekledi

Amerika, Kanada dahil olmak üzere 60’tan fazla pazara sunuluyor.

 

Google,Chrome’un yeni sürümü Chrome73 ile birlikte ABD ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 60 dan fazla ülkede varsayılan arama motorunu daha gizli ve güvenilir hale getirecek olan DuckDuckGo arama motorunu sessiz bir şekilde kullanıma açtı.

 

Google, değişiklik için çok fazla bir şey sunmadığı halde, en azından medya anahtarları için yeni destek gibi amiral gemisi özelliklerine kıyasla, değişiklik GitHub’ta görülebilir. Kod havuzu sitesindeki bir notta Google, “son zamanlarda toplanan verilerden” “yeni kullanım istatistiklerini” temel alarak mevcut arama motorlarını güncellediğini kabul eder.

Birçok ülkede seçenekler Yahoo ve Bing’i de içeriyor.

Google’ın gizlilik düşüncesine sahip DuckDuckGo’yu mevcut arama motorları listesine ekleme kararı, şirketin arama tekelini oluşturma ve kötüye kullanma konusunda titizlikle karşı karşıya kalmasıyla geldi. Google, pazar hakimiyetini kendi yararına kullandığı için Avrupa Birliği’nden gelen antitröst para cezalarına çarptırıldı ve yakın zamanda ABD’de benzer soruşturma hatları aldı. Kullanılabilir arama motorları listesine DuckDuckGo eklenmesi, şirket daha fazla ceza almaya çalıştığı için çok küçük bir imtiyaz gibi görünüyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ