Teknoloji Haberleri

Google Finans hizmetini güncellediğini açıkladı

Techinside’ın haberine göre Google Finans hizmetini güncellediğini açıkladı. Google güncelleme ile yatırımcıların güncel bilgilere, anlık …

Google Finans hizmetini güncellediğini açıkladı

Techinside’ın haberine göre Google Finans hizmetini güncellediğini açıkladı. Google güncelleme ile yatırımcıların güncel bilgilere, anlık gelişmelere ve haberlere daha rahat ulaşabilmesini, kendi filtreleri ile odaklandıkları konulardan kurgular oluşturabilmelerini sağlayacak.

Google Finans daha ulaşabilir hale geliyor

Yatırım denildiğinde akla gelen birçok soru var: Hisse senetleri hakkında nereden bilgi alabilirim? Yatırım yapmadan evvel hangi metriklere ve istatistiklere bakmalıyım? Hisse senetlerim diğerlerine göre nasıl performans gösteriyor? Doğru bilgiyi bulmak zor olabilir ve bazı zaman onu anlamlandırmak daha da zor olabilir. Daha bilinçli yatırım kararları vermeniz için ilgilendiğiniz hisse senetleri, piyasa trendleri ve ilgili haberleri kolayca bulmanıza yardımcı olmak için Google, Finans uygulamasını hem masaüstü hem de mobil platformlarda yenilediğini duyuruyor.

Bilinçli yatırım kararları vermek için finansal hareketleri doğru okumanız gerekiyor. Google da bu noktada kullanıcılarının bilgilerini kendilerine uygun biçimde filtreleyebilip, diledikleri gibi karşılaştırma yapabilmelerini mümkün kılıyor. Misal verilecek olursa, takip ettiğiniz hisse senetlerini gruplayabilir ve ilgili haberleri, istatistikleri ve kâr ayrıntılarını bulmanıza yol gösterecek kendi “İzleme Listeleriniz“i oluşturabiliyorsunuz, Böylece hisse senedi hareketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorsunuz. bunun yanısıra olup bitenlerden haberdar olmak için şirket etkinliklerini ve kâr aramalarını doğrudan Google Takvim’e ekleyebiliyorsunuz.

bunun yanısıra Google yeni güncellemesi ile finans bölgesindeki karmaşık terimleri açıklayacağı, kimi finansal değişkenlerinin nasıl hesaplandığı noktasında yol gösterici olacak bir rehber donanımıni de Google Finans uygulaması ile kullanıcıları ile buluşturuyor.

Saniyelerin oldukça önem taşıdığı finans dünyasında Google gibi bir veri devinin faaliyet göstermesi mühim bir imkan. Anlık verilerle finans alanında kullanıcısının yanında olacak Google Finans’ın bu en yeni versiyon ile önümüzdeki haftalarda Amerika Birleşik Devletleri pazarında kullanıma açılması bekleniyor. Bölgemize ve diğer coğrafyalara ne zaman geleceğine dairse net bir yanıt verilmiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ