Teknoloji Haberleri

Google Meet beklenen özelliğe kavuştu

İnternet üstünden görüşmelerin artmasıyla beraber bu hizmeti sunan uygulamalar da popülerliklerini artırıyor. Zoom karşısında Google Meet de …

Google Meet beklenen özelliğe kavuştu

İnternet üstünden görüşmelerin artmasıyla beraber bu hizmeti sunan uygulamalar da popülerliklerini artırıyor. Zoom karşısında Google Meet de kullanıcıların tercih ettiği uygulamalar içinde yerini alıyor. Ücretsiz sürümü ile milyonların indirdiği Google Meet, bir süredir beklenen etkiye kavuştu. Google Meet arka planı bulanıklaştırma donanımı nihayet sunuldu.

Google Meet arka planı bulanıklaştırma donanımı geldi

Özellik şu anda tüm G Suite müşterileri tarafından kullanılabilir durumda. Google Meet çok değil birkaç ay evvel Zoom ve Microsoft Teams karşısında kullanıcıları çekmek maksadıyla eksik olan sahip olduğu özellikleri bünyesine eklemeye başladı. Normalde çok basit olan arka planı bulanıklaştırma donanımıne daha evvel kavuşması beklenen uygulamanın, etkiye geç de olsa da kavuşması gözleri üstüne topluyor.

Arka planı bulanıklaştırma donanımı ise bazı durumlarda gerçekten kurtarıcı oluyor. Misal verilecek olursa odanız çok dağınık ve bir görüntülü görüşmeye girmek zorundasınız, en azından bulanıklaştırmayı açarak dağınık görünümü dikkati dağıtmasının önüne geçebilirsiniz. Böylece görüşmede tedirgin hissetmezsiniz.

Google söz konusu donanımı ve başka sahip olduğu özelliklerin geleceğini ağustos ayında bir blog gönderisinde duyurmuştu. Arka plan ile ilgili bu etkiye ek olarak Google Meet, toplantıları daha keyifli hale getirmek için arka plan gürültüsünü de filtreleyecek. Şirket, donanımın tüm G Suite müşterileri ve kişisel Google hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini belirtiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ