Teknoloji Haberleri

Google Pixel 5 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı

Bir süredir değişik çıkan haberlere konu olan yeni Google Pixel 5 tanıtım tarihi resmi olarak açıklanmış durumda. bunun yanısıra Google’ın …

Google Pixel 5 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı

Bir süredir değişik çıkan haberlere konu olan yeni Google Pixel 5 tanıtım tarihi resmi olarak açıklanmış durumda. bunun yanısıra Google’ın etkinliğinde duyurulacak diğer ürünler ile ilgili de resmi açıklama yapılmış oldu.

Pixel 5 tanıtım tarihi Google tarafından açıklandı

Açıklanan resmi bilgilere göre Google, 30 Eylül 2020 tarihinde etkinlik düzenleyecek. Google’ın bu yeni etkinliği için hazırlanan afişlerde en çok dikkat çekilen detay da 5G ifadesi oluyor. Google Pixel 5 tanıtım tarihi olarak isimlendirilen bu açıklama Daha sonra, duyurulacak diğer ürünler hakkında da farklı bilgiler yaşandı.

Google’ın etkinlik davetinde yeni Pixel modellerine ek olarak Chromecast ve yeni akıllı hoparlör tanıtılacağı da belirtiliyor. Anlaşılan Google, yalnızca Pixel modellerinin dikkat çekmesini istemiyor.

Hatırlatmak gerekirse yeni Pixel 5 sahip olduğu özellikleri içinde 5000 mAh batarya, Qualcomm Snapdragon 765G mobil işlemci, 8 GB RAM ve 60Hz 6.1 ya da 6.2 inç büyüklüğünde OLED ekran olması bekleniyor. 5G desteği de bir diğer öne çıkan detay olacak. Bir başka iddia ise yeni modelin sahip olduğu detaylarının 3800 mAh dahili batarya, 12.2 MP çözünürlüğünde arka kamera, 8 MP ön kamera, Qualcomm Snapdragon 765G ve 60 Hz ekran olacağı yönünde.

Tasarım tarafında ise bir evvelki model ile benzer bir yapı güncemde olacak gibi görünüyor. Ekran tarafında ise çentiksiz bir tasarım gündemde olabilir. Samsung’un kullandığı yalnızca ön kameranın olduğu çentiksiz bir ekran iddiarı mevcut.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ