Teknoloji Haberleri

Google Play, Oyuncuların Reklam İzlerlerse Uygulama İçi Öğeler Kazanmalarına İzin Veriyor

Google Play, Oyuncuların Reklam İzlerlerse Uygulama İçi Öğeler Kazanmalarına İzin Veriyor

“Ödüllendirilmiş Ürünler”, oyuncular ödeme yapmadığında bile geliştiricilerin kazanç sağlamasına olanak tanıyor.

Eğer bir mobil oyun oynadıysanız, daha yüksek bir seviyeye erişim için ödeme yapma ya da bir çeşit oyun içi para birimi satın alma seçeneğiniz daima olmuştur.Yada bunun yerine vaktinizi harcayıp reklam izleyerek para ödemekten kurtulmuşsunuzdur.Bugün, Google Play, Android geliştiricilere, reklamları izlemek gibi “para kazanılabilir bir eylem” karşılığında oyunculara ücretsiz ikramiye teklif etmenin kolay bir yolu olan ”Ödüllü” Ürünler’i başlattı.

Resmi olarak Google Play’in sunduğu bu teklif sayesinde Ödüllü Ürünler, hali hazırda ödeme yapmak istemeyen ancak daha yüksek seviyelere gelmek isteyen oyuncuların fazlalığı sayesinde uygulama geliştiricilerinin hayatlarını fazlasıyla kolaylaştıracak ve oldukça kâr etmelerini sağlayacak bir uygulama gibi görünüyor.

Aynı zamanda Google’ın benzer üçüncü taraf araçlarıyla rekabet etmesinin bir yolu olacak.

Şu an beta sürümünde kullanıma sunulan uygulama, Google Play Fatura Kütüphanesi veya Android Arayüz Tanımları Kütüphanesi kullanılarak herhangi bir uygulamaya eklenebilir.

Oyuncular için  “paraya çevrilebilir işlem” ,uygulamanızın daha çok kullanılacağı anlamına gelebilir.Ancak Ödüllendirilmiş Ürünlerin kazanılması için yapılması gereken  tek eylem şimdilik reklam videoları izlemektir. TechCrunch’ın belirttiği gibi, sonunda ücretsiz avantajlar olsa dahi, bazı kullanıcılar ekranlarının tamamını ele geçiren reklam videolarından rahatsız olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ