Teknoloji Haberleri

Google’ın Yeni Bulut Teknolojili Gameped’i Sızdırıldı

Google’ın Yeni Bulut Teknolojili Gameped’i Sızdırıldı

Google, söylentili oyun akış hizmetiyle birlikte gitmek için donanım yaparsa, nasıl çalışacağına dair bir fikriniz olabilir. Yanko Design, internete bağlı bir oyun kumandası için son zamanlarda yayınlanan bir Google patent başvurusunu, herhangi bir ana cihazdan bağımsız olacak şekilde tespit etti. Sohbet için bildirimler alabilir, davetiyeler ve diğer içerikler oynayabilir ve ilgili uygulamayı ilgili herhangi bir cihazda başlatabilir; örneğin, TV kullanılıyorsa, tabletinizde çok oyunculu bir eşleşmeye atlayabilirsiniz. Gamepad, yalnızca oyuna özel düğme ciltleri ve genel gamepad ayarları gibi bilinen donanım seçeneklerini değil, hesap ve ana cihaz ayarlarınızı da (parlaklık ve ses gibi) saklayabilir. Bir arkadaşınızı ziyaret edebilir ve anında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

Google, orijinal olarak 2014 yılında patent başvurusunda bulunmuştur (bu nedenle Android KitKat dönemi “home” ve “menu” düğmeleri var) ve yukarıda gördüğünüz görüntünün bitmiş herhangi bir ürünün temsilcisi olamayacağı konusunda uyarmadan geçmeyelim.

Yine de, bu, Google’ın Proje Akışı’nın tam teşekküllü bir hizmete genişletilmesine nasıl yaklaşacağı konusunda fikir verebilir. Konsolun tamamını satmak yerine, sahip olduğunuz cihazlarla konuşabilen, bulut uyumlu bir gamepad’e sahip olmak daha iyi bir fikire benziyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ