Teknoloji Haberleri

Hackerlerin yeni hedefi Bitcoin

Hackerlerin yeni hedefi Bitcoin

Hackerlerin Hedefi Bitcoin

Bütün dünyada kullanılmakta olan bitcoin bir sanal para birimi olarak bilinmektedir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından başlatılan bir uygulamadır ve onun beklemediği bir gelişim göstermiş ve dünyanın en çok kullanılan bir sanal para birimi olmuştur. Belli bir merkeze bağlı olmadığı için değeri arz talep ilişkisine bağlı olarak değişen bitcoin gerçek paradan daha güvenilir bulunmaya başlanmakta ve pek çok internet kullanıcısı tarafından da tercih edilmektedir. Bitcoin için bir sanal hesap açılması gerekmekte ve bu sanal hesaba da satın alınan bitcoinler yüklenmektedir.

Yatırımcılar için gözde bir yatırım aracı olmaya başlamış olan bitcoin Dolar ve Euro gibi yatırımcılarına kar sağlamaktadırlar. Böyle bir değere sahip olması bitcoinin pek çok insan tarafından sahip olunmak istenen bir yatırım ve ödeme aracı olmasına neden olmakta ve bu nedenle de hackerlerin yeni hedefi de bitcoin olmaktadır.

Bitcoinin Artan Değeri İlgi Çekiyor

Hackerler bitcoin denilen bu sanal paralara sahip olmak ve onları üreten firmaların bilgisayarlarına sızarak daha çok üretim yapmalarını sağlamak için çeşitli yöntemler kullanmaktadırlar. Bu şekilde amaçlarına ulaşan hackerler bu yolla oldukça büyük bir gelir elde etmeyi başarmaktadırlar. Bitcon kullanmayı tercih eden kişiler bunun herhangi bir devlete ait olmaması bankalarda gerçek para olarak tutulmaması ve hiçbir şekidle el konulamıyor olması ile tercih ediyor olsalar da bunun da kendine göre tehlikeleri bulunmakta ve bu tehlikelerin başında da hackerler gelmektedir. Onların bilgisayarlarına sızarak bu bitcoinleri çalmalarının önüne geçmek de oldukça önemli bir hal almış durumdadır. Çünkü özellikle büyük şirketlerin bilgisayarlarına sızan hackerler onları kullanarqk haksız bir şekilde bitcoin üretmelerini sağlamakta ve bununda istedikleri oranda yapmaktadırlar.

Hackerlerden Nasıl Korunabilirsiniz

Bu durum ile karşılaşmamak için bilgisayarlarınızın güvenliğinin yüksek olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza ve hesaplarınıza yüksek korumalı bir şifre koymalı ve bu şifreyi de sık sık değiştirmelisiniz. Bilgisayarınıza virüs bulaşmasını önlemeli ve kesinlikle tanımadığınız adreslerden gelen epostaları açmak ise sizleri bu tarz siber saldırılara açık bir hale getirecektir. Çünkü bu epostanın içinde bulunan bir virüs hesaplarınızı ele geçirebilir ve sizin hesaplarınızı kontrol altına alabilir. Hackerler son yıllarda bitcoin üretimini arttırmak ve ele geçirmek için insanların kişisel bilgisayarlarından çok büyük teknoloji devlerinin ve bitcoin üreticisi olan firmaların bilgisayarlarını tercih etmekte ve alınan bütün önlemlere rağmen bu saldırıların bir kısmını da önleyememektedirler.

Bu sanal para milyar dolarlara ulaşan bir değere ulaşmış bir Pazar oluşturduğu için hackerlerin dikkati bu yönde toplanmış ve çok büyük şirketlerde bu saldırılara maruz kalarak sahip oldukları bitcoinlerin çalındığını bildirmişlerdir. Bu saldırıları önlemek için hackerler kadar firmalarda çalışma yapmakta ve güvenliklerini en üst düzeye çıkartmak içinde yeni programlar yaparak güzenlik duvarlarını yükseltmekte ve kprunmaya çalışmaktadırlar.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ