Teknoloji Haberleri

Hafta Sonu Gaziantep’te Yasak varmı?

Hafta Sonu Gaziantep’te Yasak varmı?
Türkiye’de korona virüs salgınının bulaşma riskini azaltmak adına alınan tedbirler nedeniyle bazı şehirlerde ara ara sokağa çıkma yasağı getiriliyor. Bu hafta sonu da Gaziantep’te sokağa çıkma yasağı var mı? sorusunu sormaya başladılar. Aşağı yukarı 2 aydır hafta sonları bazı şehirlerde sokağa çıkmak yasaklanıyordu. En son yapılan Kabine toplantısı sonrası dört gmeşhurk tüm yurt genelinde yasak ilan edilmiş ve vatandaşlar bayramı evlerinde geçirmişti. Peki, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte son bilgiler…
GAZİANTEP’TE BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram sonuna kadar sokağa çıkma yasaklarının uygulanacağını açıklamıştı. Bayramın son gününde, vatandaşlar sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceğini düşünüyor. Her hafta yapılan kabine toplantısı, bu hafta 28 Mayıs Perşembe günü yapılacak. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına, bayram sonrası alınan corona virüsü verilerine göre karar verilecek.
HANGİ İLLERDE YASAK OLABİLİR?
Bilindiği gibi son uygulanan ve 23-24-25 ve 26 Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı tüm yurt genelinde olmuştu. Bayram evvelsi uygulanan ve 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde uygulanmıştı. Aynı şekilde bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı olacağı kesinleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme paketini açıklarken aralarında Gaziantep’in de bulundu ve halen devam eden hafta sonları sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamada bulunmadı.

Bu konu sosyal paylaşım sitesi aracında çok tartışılırken, Gaziantep’te de dahil 15 İlde sokağa çıkma yasağı devam edeceği ifade ediliyor.

30-31 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri 15 ilde sokağa çıkma yasağı devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ