Teknoloji Haberleri

HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat görüntüsü sızdırıldı

Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS sürümünü geçtiğimiz Çarşamba günü Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttı. Aradan geçen kısa süre Daha …

HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat görüntüsü sızdırıldı

Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS sürümünü geçtiğimiz Çarşamba günü Huawei Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttı. Aradan geçen kısa süre Daha sonra, HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat videosu sızdırıldı.

HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat videosu sızdırıldı

Geçtiğimiz yıldan bu yana Android kullanımını Amerika Birleşik Devletleri yaptırımları sebebiyle yasaklanan Huawei, çabalamaya devam etmekte. Yeniliklerin yanında yasaklarla da uğraşan şirket, Android yerine cihazlarında kullanacağı HarmonyOS 2.0 işletim sistemini tanıttı.

Çinli sosyal paylaşım sitesi Weibo’da Changan Digital’e göre Huawei, HarmonyOS işletim sistemini kullanan yeni bir akıllı saat üstünde çalışıyor. Sözü geçen akıllı saatin bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Ortaya çıkan videoya göre, devre kartı benzeri bir zeminin üstünde duran saatin gövdesi ve arayüzü net biçimde görülüyor. Huawei Central’da yer alan anektoda göre de, LiteOS’lu Huawei Watch GT 2 serisine benzeyen saat, adım sayar, kalp ritmi kontrolcüsü, uyku takibi, batarya seviyesi gibi donanımlara de sahip.

Huawei CEO’su Richard Yu, HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin 128 KB RAM – 128 MB RAM içinde yer alan tüm ekosistem cihazlarında kullanıma sunulacağını duyurmuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ