Teknoloji Haberleri

HarmonyOS 2.0 tanıtıldı! İşte özellikleri

Bugün gerçekleştirilen Huawei Developer Conference (HDC) ile beraber yeni ekosistemini tanıtan Huawei, HarmonyOS 2.0 sahip olduğu özellikleri …

HarmonyOS 2.0 tanıtıldı! İşte özellikleri

Bugün gerçekleştirilen Huawei Developer Conference (HDC) ile beraber yeni ekosistemini tanıtan Huawei, HarmonyOS 2.0 sahip olduğu özellikleri hakkında bilgi verdi. Kullanıcılar tek bir işletim sistemi ile daha fazla cihaza erişim sağlayabilecek.

HarmonyOS 2.0 tanıtıldı! İşte sahip olduğu özellikleri

Apple benzeri bir ekosistem ile kullanıcılarına hizmet vermek isteyen Huawei, HarmonyOS 2.0 ile beraber ulaşabilirlik ve sürdürülebilirlik hakkında daha fazla çalışma yapmak istiyor. Kullanıcı gereksinimlerine göre tasarlanan yeni işletim sistemi aracılığıyla kullanıcı deneyimi daha kaliteli hale gelecek.

13.000’den çok API erişimi, HarmonyOS uygulama fremawork, Huawei DevEco, OpenArk derleyici aracılığıyla kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımak isteyen şirket, cihazlar için dağıtık sanal veri yolu havuzu (Disturbeted Virtual Bus Pools) teknolojisini kullanacak.

10 ms altında gecikme zamanı, 2.4 Gbps veri aktarımı ve yüzde 30 daha az veri kaybı aracılığıyla cihazlarda gözle görülür bir hızlanma ile karşılaşılacak. bunun yanısıra çoklu cihaz desteğini bir üst seviyeye çıkaran şirket, cihazların kendi aralarında süratli bir biçimde eşleşeceğini ve yeni geliştirilen sistem aracılığıyla gecikmeleri anlık olarak engel olabileceklerini sözlerine ekledi

Huawei, dağıtık veri yönetimi ile beraber cihazlar arası veri aktarımı deneyimini üst seviyeye taşıdıklarını sözlerine ekledi. Veri transferinin HarmonyOS 2.0 sahip olduğu özellikleri içinde en çok dikkat çekenlerden biri olduğunun altıını çizdi.

Samba protokolüne göre 4 kat daha süratli okuma ve yazma olanağı, iOS Core Spotlight sistemine göre 1.2 kat daha süratli arama olanağı ve dağıtık veritabanı aracılığıyla ContentProvider’dan 1.3 kat daha süratli bir teknoloji geliştirildi.

Kullanıcılar HarmonyOS ile güvenli iletişim deneyimi yaşayacak

Firma, geliştirilen güvenlik sistemi aracılığıyla cihazlar arası iletişimin daha güvenli duruma geldiğini sözlerine ekledi

Çekirdek seviyesinde (Kernel-level) güvenliğin de artırıldığını söyleyen şirket, bununla beraber IoT cihazların diğer markalara göre daha güvenli duruma geldiğinin altını çizdi. Dışarıdan gelen saldırılar için hazırlanan güvenlik duvarı ve ağ içerisinde gerçekleşecek saldırılar için geliştirilen yapay zeka sistemi aracılığıyla kötü niyetli kullanıcıların cihazlara erişimi zorlaşacak.

HarmonyOS ekosistemine girişin daha da kolaylaştığını söyleyen firma, açık kaynak sistemler aracılığıyla geliştiricilerin 10 milyonlarca cihaz için uygulama geliştirebileceğini açıkladı. bunun yanısıra OpenHarmony ile beraber gelen 17 alt sistem (Subsystem) ve 134 kod deposu (Code Repostories) aracılığıyla geliştiriciler birçok cihaz için kendi sistemlerini oluşturabilecek.

Şirket, VIP kit adı verilen inovasyon projesi aracılığıyla uzaktan eğitim deneyimini artıracaklarını sözlerine ekledi Tablet ve televizyon içinde gerçekleşecek olan veri aktarımı ile beraber talebelerin kendilerini sınıfta ders işliyor gibi hissedeceklerinin altını çizdi.

Firma, geliştirilen yeni özellik aracılığıyla kullanıcılar mobil cihazlarını oyun kontrolcüsü olarak kullanabilecek. Vücut hareketleri ile oynanan oyunlar için kullanıcı deneyimini artırdıklarını sözlerine ekledi

Çalışanların internet üstünden gerçekleşen toplantılar için yeni bir sistem geliştirdiklerini söyleyen firma kullanıcı deneyimini artırmayı planlıyor. Geliştirilen sistem aracılığıyla toplantılara QR kod ile erişim, çoklu ekran desteği ve anlık not alma gibi sahip olduğu özelliklerin kullanıcı deneyimini artıracağını söyleyen şirket, toplantıların daha verimli geçeceğini açıkladı.

Firma, yeni geliştirdiği ekosistem aracılığıyla mobil cihazda yer alan navigasyon donanımıni diğer giyilebilir cihazlar üstünden kontrol etme olanağı sunacaklarını sözlerine ekledi

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ