Teknoloji Haberleri

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Alexa Komutu

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Alexa Komutu

Alexa’nın evde ne kadar faydalı olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur, ancak hiç Echo’yu veya diğer Alexa özellikli cihazlarınızı çamaşır yıkamanıza yardımcı olmak için kullandınız mı?

Gelin beraber çamaşır yıkamak için Alexa komutlarını ve becerilerini kullanmanın birkaç yolunu inceleyelim.
Zamanlayıcıları ayarla
Çamaşır makinenizin veya kurutucunuzun ne zaman çaldığını genellikle duyamıyorsanız, Alexa’yı size bildirmesini isteyin.

İlk önce, her bir yıkamanın makinenizde ne kadar sürdüğünü zamanlamanız gerekir.Ardından, Alexa uygulamasına gidin ve menü düğmesine (üç yatay çizgi) dokunun ve Rutinler’e dokunun. Bir Rutin oluşturmak için artı işaretine dokunun. Alexa ile sadece bir zamanlayıcıyı bir rutinde ayarlayamazsınız, ancak kolay bir çözüm vardır. Bu, Rutinin bir parçası olduğunda, Ses’i seçin ve zamanlayıcıyı başlatmak için Alexa’ya söylemek istediğiniz her şeyi söyleyin – “Alexa, çamaşır makinemin zamanlayıcısını başlat.”
Ardından, Eylem ekle’ye dokunun ve Bekle’yi seçin. Çamaşır makinenizi doldurmak için çamaşır makinenizin ya da kurutucunuzun ne kadar süre alacağını seçin. Son olarak, İşlem ekle öğesine dokunun ve süre dolduğunda Alexa’ın size ne söylemesini istediğinizi yazın.
Bir daha çamaşırınızı çamaşır makinenize attığınızda, tetikleme cümlesini söyleyerek Rutin’i başlatın.
Yurtta yaşıyorsanız, bazı üniversiteler Alexa çamaşır makinesinde açık çamaşır makineleri ve kurutuculardaki kullanılabilirliğini izlemek için kullanabileceğiniz beceriler sunar. Bu becerilerden bazıları Illinois Laundry Checker, Laundry Check ve Terp Laundry’dir.
“Çamaşır” için hızlı arama veya beceri arama kutusuna üniversitenizin adını yazın eğer varsa yurtla ilgili bilgisi ekrana gelecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ