Teknoloji Haberleri

Honor Play 4 Pro Kirin 990 ile Dönüş Yapabilir!

Honor Play 4 Pro Kirin 990 ile Dönüş Yapabilir!

Huawei‘in alt kuruluşu Honor‘ın yeni oyuncu mobil cihazlarından Honor Play 4 Pro, bir önceki günlerde Çinli bir perakendecinin web sitesinde listelenmişti ve kayıtlar cihazın görünümlerini içeriyordu.

Akıllı mobil cihazlar ile ilgili gizli bilgiler ortaya atan bir kullanıcı da ardındansında Çin’in sosyal paylaşım sitesi Weibo‘da da benzer görünümleri paylaşmıştı ve cihazın Kirin 820 5G yonga setinden gücünü alabileceğini iddia etmişti. Şimdi ise Huawei ve Honor‘a yakınlığı ile bilinen farklı bir Weibo kullanıcısı, Play 4 Pro‘nun amiral gemisi seviyesi Kirin 990 5G ile geleceğini iddia etti.

Şirket, Nisan ayında Play 4 ailesinin iki yeni modeli Honor Play 4T ve Play 4T Pro‘yu duyurmuştu ve bu modeller hali hazırda çok uygun fiyat etiketleriyle alıcı bulmakta Lakin görünüşe bakılırsa Honor Play 4 Pro, Play 4T serisi modelleri gibi düşük fiyatlı bir model olmayacak.

dedikodulare göre Play 4 Pro, 2018‘de lanse edilen Honor Play‘in devamı niteliğinde. Honor Play, Kirin 970 yonga setinden gücünü alan oyun odaklı bir telefon olarak çıkış yapmıştı.

Play 4 Pro‘nun da aynı büyük kardeşi Honor Play gibi daha iyi geliştirilmiş oyun kabiliyetlerine sahip olması bekleniyor. Şirket hala Play 4 Pro‘nun varlığını onaylamış değil Lakin cihazın yakın bir gelecekte tanıtılmaya hazır olduğu ve ortalama 3.000 yuanlık(~420 dolar) bir fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor. Haberleri çıkaran kişinin görüşüne göre cihaz, Haziran yahut Temmuz aylarında piyasaya sürülecek.

Tüm bunların dışında cihazın bir önceki günlerde Wi-Fi ve 3C sertifikasyonlarında ortaya çıkan OXP-AN00 olduğu düşünülüyor. Listelenen cihaz, Android 10 tabanlı EMUI 10 ile kutusundan çıkıyor. 40W SuperCharge desteği ile gelen cihazın bağlantı sahip olduğu özellikleri içinde da çift bantlı Wi-Fi da bulunuyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ