Teknoloji Haberleri

Huawei büyük düşüşe hazırlanıyor! İşte varsayımlar

Huawei şu anda dünyanın en büyük mobil cihaz üreticisi konumunda. Yıllar süresince ikinci ve üçüncü sırada yer aldıktan sonra Samsung’u geçmeyi …

Huawei şu anda dünyanın en büyük mobil cihaz üreticisi konumunda. Yıllar süresince ikinci ve üçüncü sırada yer aldıktan sonra Samsung’u geçmeyi başaran teknoloji devi, Amerika Birleşik Devletleri ambargosu sebebiyle bu başarısını koruyamayacak.

Huawei telefon üretimini ciddi oranda azaltıyor!

Google servislerine süratli bir biçimde alternatifler geliştirerek kendini toparlamayı başaran Huawei, TSMC’nin Amerika Birleşik Devletleri ambargosu sebebiyle Kirin işlemci üretimini durdurması Daha sonra büyük bir darbe daha aldı. İşlemci tarafındaki tedarik probleminun çözülmesi için şirketler ile görüşmeler devam ederken, 2021 senesinde firmasın telefon üretimini ciddi bir biçimde azaltacağı dile getiriliyor.

Rapora göre Huawei, 2021’de ortalama 50 milyon mobil cihaz üretmeyi planlıyor. Bir kıyaslama yapmak gerekirse geçen yıl Huawei tarafından dağıtımı gerçekleştirilen mobil cihazların sayısı 240 milyona ulaşmıştı. Yani yüzde 74 oranında bir düşüş yaşanacak.

Üretimin azaltılmasının başlıca nedeni, Amerika Birleşik Devletleri. Şirketin telefon üretmeye devam etmesini hemen hemen imkansız hale getiren Amerika Birleşik Devletleri yaptırımları sebebiyle işler oldukça zorlaştı. son zamanlarda, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti kısıtlamaları sıkılaştırdı, Huawei ve onlarca yan kuruluşuna yeni yaptırımlar ekledi. Qualcomm yahut MediaTek’ten yonga seti satın almasını yasakladı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ