Teknoloji Haberleri

Huawei ile Samsung ortasında neler oluyor?

Kore medyasına göre Samsung, yarıiletken çözümlerini Çin merkezli teknoloji firması Huawei’ye sağlamayı durdurma kararını kesinleştirdi. Söylenen …

Huawei ile Samsung ortasında neler oluyor?

Kore medyasına göre Samsung, yarıiletken çözümlerini Çin merkezli teknoloji firması Huawei’ye sağlamayı durdurma kararını kesinleştirdi. Söylenen bilgiye göre Samsung ve HK Hynix, önümüzdeki salı gününden (15 Eylül) bu yana Huawei ile yarıiletken ticaretini durduracak.

Bu gelişme Daha sonra Huawei’nin DRAM ve NAND flaş yongaları tedarik etmek için başvurabileceği alternatiflerin sayısı çok azalacak. Samsung’un bu adımı atmasının nedeni, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı tarafından geçen ay uygulanan ek yaptırımlar. İlk yaptırımlar bellek yongası üreticilerini ilgilendirmese de, federal hükümetin yeni kaidelerina göre Amerika Birleşik Devletleri’ye ait teknolojileri kullanan yarıiletken şirketlerinin Huawei ile çalışmadan evvel Washington’dan bir onay alması gerekiyor.

Huawei, bellek yongalarında Samsung’un en büyük müşterilerinden biri olduğundan yaşananlar Samsung için ciddi bir kayıp. Lakin Huawei, aynı zamanda Samsung’un büyük bir rakibi olduğundan durumun bir miktar dengelendiği söylenebilir. Seçenekleri hemen hemen yok olan Huawei’nin bu durumda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Huawei’den jet açıklama

Bu gelişme Daha sonra Huawei’den resmi bir açıklama geldi. Görülen o ki, Huawei yumurtaları tek bir sepete koymuyor. Açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz: 

“Huawei olarak, kişisel tedarikçilere bağlı olmayan çeşitlendirilmiş bir tedarik sistemimiz bulunuyor. Ekran tedarikini sürdürmek için değişik teknoloji çözüm ortaklarımız da mevcut. Tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunmak için tedarikçilerle beraber çalışmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ