Teknoloji Haberleri

Huawei Mate 40 ile işlemci sürprizi!

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri ambargosu ve TSMC ile anlaşmanın bu ambargo sebebiyle ortadan kalkmasına rağmen direnmeye devam etmekte …

Huawei Mate 40 ile işlemci sürprizi!

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri ambargosu ve TSMC ile anlaşmanın bu ambargo sebebiyle ortadan kalkmasına rağmen direnmeye devam etmekte. Huawei Mate 40 tanıtımıyla beraber firma bir süre köşesine çekilmek zorunda kalabilir. Huawei bu nedenle Huawei Mate 40 işlemcisi ile mobil cihaz piyasasında mühim bir ivme kazanmanın peşinde gibi görünüyor.

Huawei Mate 40, 5nm işlemci ile mi gelecek?

mobil cihaz pazarında liderliğe oynayan Çinli firma, Amerika Birleşik Devletleri ambargosu sebebiyle hayallerinden vazgeçmiş değil. Şirket içinden gelen bazı bilgilere göre Mate 40 çok yakın zamanda tanıtılacak. Aslını söylemek gerekirse kulislerde uzun zamandır işlemcinin Kirin 9000 olacağı konuşuluyor.

şirketin içinden gelen bilgilere göre ise bu işlemci 5nm işlemci mimarisine sahip ve entegre 5G modem ile beraber geliyor. Kaynaklara göre bu işlemci Mate 40 Pro için kesin olarak kullanılacak. İşlemci tedariğinde yaşanabilecek sorunlar ise Mate 40 için değişik bir işlemcinin kullanılmasına neden olabilir.

Tahminler Huawei’nin TSMC ile olan anlaşma sona ermeden bu işlemcileri ürettirip teslim aldığı yönünde. Lakin bu anlaşmanın sürpriz bir biçimde bitmiş olması sebebiyle şirketin elinde Huawei Mate 40 Pro ve Mate 40  için yeterli miktarda Kirin 9000 olup olmadığı bilinmiyor. Bir tahmin ise Eylül başında ortaya çıkan Kirin 9000E işlemcisinin Mate 40 için kullanılabilme ihtimali.

Bu işlemcinin sahip olduğu özellikleri bilinmese de, 5nm mimarisine sahip olmadığı düşünülüyor. Kısacası Huawei Mate 40 Pro ve Mate 40 içinde beklenenden çok daha fazla performans farkı yaşanabilir. Lakin bu işlemcinin orta seviye mobil cihazlar ya da Lite için de kullanılma ihtimali de var. Sizce Huawei Mate 40 işlemcisi nasıl donanımlara sahip olacak?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ