Teknoloji Haberleri

Huawei Mate 40 Pro, kılıfı ile görülmüş olabilir!

Huawei Mate 40 Pro, kendisi için üretildiği öne sürülen koruyucu kılıf ile görülmüş olabilir. Çin’in sosyal paylaşım sitesi platformu olarak …

Huawei Mate 40 Pro, kendisi için üretildiği öne sürülen koruyucu kılıf ile görülmüş olabilir. Çin’in sosyal paylaşım sitesi platformu olarak nitelendirilen Weibo’da yer alan görüntüler ortalığı karıştırdı.

“Şelale” şeklinde adlandırılan ekran tasarımı eşliğinde piyasaya sürüleceği söylenen bu yeni modelin kılıfı kapaklı bir mimariye sahip. Görüntülere incelediğimizde hoparlör ızgarasını ve sensörler için eklenen bölmeleri görebiliyoruz.

Huawei Mate 40 Pro koruyucu kılıf ile nasıl görünüyor?

Görüntülerin sahibi, Mate 40 serisinin geniş ve kavisli ekranlara ev sahipliği yapacağını sözlerine ekledi bunun yanısıra Mate 40 ailesinde yer alan cihazların rengi kırmızı olan bir güç düğmesi ile piyasaya sürüleceği de aktarılan bilgiler içinde bulunuyor.

Weibo üyesine göre Mate 40 Pro’da ses ayarlarının kontrol edilebilmesi adına fiziksel düğmeler kullanılacak. Bunun haricinde Mate 40 Pro’nun Mate 40 modelinden daha büyük bir ekrana sahip olacağı da duyurulmuştu.

Huawei Mate 40 Pro Plus isimli bir modelin de satışa sunulacağı bilgisi yer alıyor. Mate 40 Pro, delikli bir ekran ve simetrik hoparlörler ile donatılacak. Kendisinin ekran büyüklüğü 6.78 inç olacak ve bu ekrana OLED mimarisi eşlik edecek.

Son olarak Mate 40 ailesindeki mobil cihazların gücünü 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 9000 işlemcisinden alacağını söylemekte yarar var. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen bu seride EMUI 11 güncellemesi bulunacak.

Mate 40 Pro’ya ait olduğu belirtilen kılıf hakkında neler düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ