Teknoloji Haberleri

Huawei Mate 40 serisi için kritik iddia!

Huawei Mate 40 serisi için tespit edilen çıkış tarihi değiştirilebilir. Huawei Developer Conference 2020 etkinliğinde HarmonyOS 2.0 isimli yeni …

Huawei Mate 40 serisi için kritik iddia!

Huawei Mate 40 serisi için tespit edilen çıkış tarihi değiştirilebilir. Huawei Developer Conference 2020 etkinliğinde HarmonyOS 2.0 isimli yeni işletim sistemini, EMUI 11 isimli yeni yazılımını, FreeBuds Pro’yu, Watch GT 2 Pro’yu ve MateBook modellerini tanıtan Çinli şirketin yeni ailesi oldukça merak ediliyor.

Bu etkinlikte Mate 40 serisi ile buluşmayı bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. bunun yanısıra Kirin 9000 işlemcisi hakkında da bir bilgi vermeyen Huawei, kendisine Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargo karşısında ayakta kalmaya çalışıyor.

Huawei Mate 40 çıkış tarihi ile üzecek mi?

Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşan bu serinin daha ileri bir tarihte satışa sunulup sunulmayacağı hala belli değil. Sızdırdığı bilgilerin doğruluğu ile güvenilirliğini ispatlayan Evan Blass, yukarıda yer alan soruya ne yazık ki olumlu bir cevap verdi.

Kısa bir süre evvel Mate 40 serisinin önümüzdeki ay Çin’de piyasaya sürüleceğini öğrenmiştik Lakin Blass’a göre bu bilgi doğru değil. Blass, bu mobil cihaz ailesinin 2021 senesinde piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Geçen yılın eylül ayında Mate 30 serisini Çin’de piyasaya süren Huawei, bu seride yer alan modellerde Google’ın servislerini kullanamadı. Huawei tarafından kodlanan servisler ile ayakta kalan Mate 30 ailesi, 2019’un kasım ayında tüm dünya çapında satışa sunuldu.

Aynı stratejinin Mate 40 ailesi için de kullanılacağı konuşuluyor. Buna ek olarak Kirin 9000 işlemcisine veda etmek üzere olan Huawei cephesi bu konuyla alakalı şimdilik bir söz söylemeyi tercih etmiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ